Оподаткування на Мальті

 »  
Оподаткування на Мальті

 

Мальта - це острівна держава в самому центрі Середземного моря. Крім розвиненого туризму країна є популярним банківським центром і місцем реєстрації міжнародного бізнесу. 1 травня 2004 року республіка офіційно стала членом Європейського союзу. Підприємців з усього світу приваблює вигідне мальтійський оподаткування, вимоги щодо ведення бізнесу.

Як формуються податки для бізнесу

Республіка відкрита для міжнародної комерційної діяльності. Тому лояльні податки на Мальті дозволяють з успіхом вести бізнес громадянам і нерезидентам країни, дотримуючись рамки закону.

Розберемо докладніше, з якими видами ставок по податках доведеться зіткнутися підприємцям.
 

Корпоративний прибутковий податок (податок на прибуток)

Законодавством передбачено, що компанія, яка зареєструвалася на Мальті або всередині країни знаходиться її керівний орган (головний офіс), а функціонує підприємство за кордоном, є резидентом республіки і повинна платити податки.

Корпоративний прибутковий податок на Мальті, а саме його максимальна ставка, складає 35%. Але такий високий відсоток зобов'язуються платити компанії, у яких частина прибутку від здійснення комерційної діяльності на території країни складає вище 10%. З 2007 року для компаній (національних, міжнародних), у яких частина прибутку складає менше 10%, діє так зване "умовне нарахування податку", що має на увазі повернення основної долі (6/7) сплаченого податку на прибуток назад компанії впродовж 14 днів, якщо буде виконано умову: розподілені дивіденди на користь власників компанії. Мається на увазі роялті - патенти, франшизи, винагорода за авторські права.

Цей тип доходу у більшості варіантів не оподатковується.

Тобто, усього 5% складе ефективна ставка податку.

Саме тому багато міжнародних холдингів, корпорації використовують мальтійську компанію як частину своєї структури для акумуляції прибутку, що отримується з усіх куточків світу.

Податок на додану вартість

Діюча ставка ПДВ - 18%. На додану вартість оподатковуються товари і послуги, які реалізуються усередині держави, а також імпортовані з країн, що не входять до складу Євросоюзу.

Пільговий тариф ПДВ поширюється на наступні категорії:

 • 7% - готельні послуги;
 • 5% - виготовлення продукції друкарні, кондитерської, витвору мистецтва;
 • 0% - виготовлення медичних препаратів, окремі категорії продуктів харчування.

Позбавлені від сплати ПДВ і холдинги державного значення, які викупляють акції у інших компаній.   

Податок на збільшення капіталу

Стягується при зростанні капіталу шляхом збільшення показника необоротних активів (необоротних активів - власності підприємства), додається до інших доходів компанії. Крім цього вноситься податок на прибуток.
 
Зростання обсягу капіталу виходить в результаті передачі у володіння підприємства матеріального майна у вигляді нерухомості або нематеріального характеру (права на патенти, авторські).

Державне мито

При наданні компаніями звітності Annual return ними щороку сплачується державне мито. Сума визначається розміром статутного капіталу, способом подачі звіту (онлайн або в роздрукованому вигляді). В середньому - це від 85 до 100 євро.

Як формуються податки для населення?

Оподаткування для громадян, нерезидентів Мальти має свої особливості, пільги для окремих категорій осіб.

Податок на соціальне страхування

Оплачує, як роботодавець, так і працівник. При максимальному рівні щотижневої зарплати кожна зі сторін сплачує 10%. Утримується разом з прибутковим податком. Самозайняті громадяни країни також вносять оплату за соціальне страхування щомісяця.

Прибутковий податок і пільги при його сплаті

Податковий тариф залежить від статусу резидента Мальтійської республіки.

Громадяни Мальти вносять податок від всього отриманого доходу, плюс від будь-яких сум, які підлягають оподаткуванню, отриманих всередині острівної республіки або за її межами.
 
Нерезиденти, які проживають на острові, зобов'язані платити тільки від доходів, які отримали на Мальті.
 
Чинний рівень прибуткового податку для фізичних осіб - 35%.
Але в 2011 році були внесені зміни в Мальтійське законодавство, де вказано, що зарубіжні громадяни є фахівцями в певній галузі платять ставку прибуткового податку - 15%.
 
У пільгову категорію потрапляють професіонали:
 
 • фінансової, банківської сфери;
 • страхування;
 • інвестиційного сектора економіки.
Ці професіонали повинні офіційно працювати в компаніях, які мають спеціальну мальтійську ліцензію.

Вигоди Мальтійської системи оподаткування

Для підприємців, які здійснюють комерційну діяльність в острівній державі або тільки планують це зробити, діюча податкова система несе ряд вигод:

 1. Виключені валютні ризики при оплаті або повернення суми податків. Розмір податків повертається компанії в тих же грошових одиницях, в яких були оплачені.
 2. Податкові ставки по багатьом категоріям істотно нижче або взагалі відсутні, чого не скажеш про багатьох країнах Європи.
 3. Відсутність суворого контролю трансфертного утворення цін.
 4. Немає оподаткування нерухомості. Особливо приємний плюс. Купівля нерухомості на Мальті дозволяє власнику отримати резиденцію на території країни Євросоюзу.
 5. Немає подвійного оподаткування з Російською Федерацією. Угода була досягнута 24 квітня 2013 року на Міжурядової Конвенції між Росією і Мальтою.

Лояльна державна політика і збалансована система оподаткування дозволяє з успіхом вести бізнес на території Мальти, як громадянам, так і нерезидентам, що робить цю країну все більше привабливіше для зарубіжних компаній. Приємний бонус - це прекрасні умови клімату і високий рівень розвитку туристичної інфраструктури.

 

Ukrainian

Add new comment

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA