Оподаткування в Польщі

 »  
Оподаткування в Польщі

 

Польща характеризується лояльною системою оподаткування. Вона вважається найоптимальнішою на території Євросоюзу. Тут створені сприятливі умови для ведення іноземного бізнесу. Причому у виграші залишаються як місцеві, так і іноземні підприємці. Зустрітися з основними видами податків на цій території.

На прибуток

Всі ті, хто здійснюють господарську діяльність, зобов'язані платити казначейський податок з отриманого прибутку. Перш за все, це стосується юридичних осіб. Індивідуальні підприємці не мають подібним статусом. Розрахунок ставки для них окремий.
 
Юрособи завжди платять стабільні 19% податку. У цьому випадку вони виграють. Джерело прибутку не має значення. При будь-якому розкладі ведення бізнесу в Польщі дуже вигідно.

У 2019 му році уряд знизив ставку для деяких категорій. Вона склала 9%. Такий тариф встановлений для новачків в світі бізнесу. Підприємців з вигодою менше 1,2 мільйона євро розраховують саме по цьому коефіцієнту.

Приховування інформації загрожує стягненням всієї належної суми з урахуванням штрафів. Вони досягають 50% від загального розміру.
 
За зниженим коефіцієнтом не розраховуються компанії, які:
 
  • утворилися в результаті злиття філій;
  • що виникли зі статусу Індивідуального Підприємця;
  • суб'єкти зі статутним капіталом, що перевищує 10 тисяч євро;
Потрібно враховувати, що нерезидентні фірми платять внесок тільки з виручки, одержуваної на території Польщі. Юридичні резиденти вносять плату із загальносвітовою вигоди.
 
Цю державу називають самою "сприятливою" длядля ведення бізнесу в Європі. Тут діють привабливі податкові ставки, які дозволяють бізнесменам розвиватися і вкладатися в справу. Їх розмір однаковий з тими, хто постійно проживає і займається підприємництвом в Польщі.
 
Декларацію по доходам за період 12 місяців слід подати до настання 1-го березня поточного року.

На додану вартість

Оподаткування передбачає збори з доданої вартості.