Податкова система в Україні в 2021

 »  
Податкова система в Україні в 2021
 
Статистика показує, що іноземні інвестори завжди проводять моніторинг української системи оподаткування, економічної ситуації в країні перед тим, як вкластися в розвиток будь-якого проекту. Зараз Україна модернізувала свої податки. Обсяги платежів, рівень складності їх адміністрування, інвестиційна привабливість змінилися. Законодавство розглядає обов'язкову виплату, ставки на прибуток, соціальний внесок, додану вартість.

Загальні дані

Україна, щоб залучити більше іноземних інвестицій в свій банк, 13 лютого цього року оновила законодавство. Тепер фізичні та юридичні особи можуть скористатися державною підтримкою інвестиційних проектів, а також офіційно зареєструватися як платники податку за спрощеною системою оподаткування і не переплачувати.
Действующий Налоговый Кодекс Украины / Податковий кодекс України 2020-2021: скачать и посмотреть онлайн на русском и украинском ⭐ Бизнес-портал fdlx.com
 

Великі інвестори мають право протягом п'яти років звільнятися від оподаткування на прибуток, зменшувати ставку земельного податку, орендної плати, не переплачувати за використання нового обладнання, але тільки якщо вони підходять під критерії закону, який вступив в дію у лютому. Для цього необхідно перевірити документи і проконсультуватися з юристом.

В Україні діє, як загальна система оподаткування, так і спрощена. Перший варіант вважається універсальним, але не дуже вигідним. Основна ставка податку на прибуток в такому випадку становить 18%, додатково потрібно виплачувати ще п'ять. Якщо у бізнесмена є додана вартість, то за загальною системою йому доведеться сплачувати 20% і 7% від свого доходу.

Групи спрощеної системи оподаткування

Податок в Україні можна сплачувати і за спрощеною системою. Для ФОП такий варіант вважається більш вигідним, оскільки кожен може обрати відповідну відсоткову ставку, орієнтуючись на свій бізнес.

Допустимі групи в 2021 році:

 • перша;
 • друга;
 • третя;
 • четверта.

До першої групи відносять фізичних осіб-підприємців, які не мають найманих працівників, і отримують дохід виключно у вигляді готівкових коштів, їх сума не повинна перевищувати 300 тисяч грн. на рік.

Друга група має обмеження в діяльності, тому всі особливості краще відразу уточнити у податкового юриста. Важливий момент – кожен місяць буде потрібно сплачувати 20% від мінімальної заробітної плати.

Найчастіше в Україні обирають третій варіант ССО, оскільки так можна сплачувати всього 5% від доходу і ЄСВ 4 рази на рік. До окремої четвертої групи відносяться сільськогосподарські виробники товарів, їх ставка варіюється, залежно від типу землі і грошової оцінки.

Переваги спрощеної системи оподаткування

Для активного малого і середнього бізнесу в Україні створили спрощену систему оподаткування. Вона у кілька разів спрощує декларування всіх доходів та процедуру оплати рахунків з податків.

Украина Единый налог в 2021 году! – компания по бухгалтерским и аудиторским услугам - «А.Б.А.» Бухгалтерия Аутсорсинг»
 

Юридична або фізична особа має право самостійно визначити, яка група ССО підходить їй більше. Зараз найпопулярнішим варіантом вважається третя група. Її обирають фрілансери, представники малого, середнього бізнесу, фахівці, які надають послуги на дому. Важливо, щоб за рік дохід не був більшим, за 1 167 мінімальних заробітних плат.

Переваги ССО:

 • проста і швидка оплата;
 • можна самостійно підбирати ставку і податкову базу;
 • мінімальна робота зі звітами;
 • підходить для поєднання з іншими спеціальними режимами;
 • фінансова вигола.

Податкова система дозволяє підібрати оптимальний режим виплати коштів, який збереже бюджет підприємця або компанії, оскільки не буде потрібно віддавати більшу частину коштів на сплату податків. Рекомендовано обирати третю групу, оскільки, якщо фізична або юридична особа захоче змінити свою кваліфікацію, то зробити це буде простіше, аніж переходити з однієї групи в іншу тільки тому, що її умови не підходять під рід діяльності. Третя група в 2021 році вважається універсальною.

Про податок на прибуток

У 2021 року кожен платник податків зобов'язаний сплачувати кошти за отриманий прибуток. Зараз діє основна ставка, її також називаю базовою, вона складає 1 8% від прибутку. Деякі види діяльності відносяться до іншої групи і сплачують податки за спеціальною ставкою, але такі моменти зазвичай необхідно уточнювати у юриста, оскільки окремі бізнес-напрямки через свій рід діяльності не підлягають загальному регламенту. Наприклад, нерезиденти,  від  проведення окремих операційних дій повинні сплачувати податок у розмірі 15%, також вони мають право отримувати шестивідсотковий фрахт від резидента, що має трохи поліпшити фінансовий стан платника податків.

Компанії-резиденти в Україні платять кошти не тільки за прибуток, який вони отримують в нашій країні, а й за гроші, якщо вони надходять від зарубіжних партнерів. Фірми-нерезиденти, які були створені в організаційній і правовій формі для надання товарів, послуг будь-яких інших видів допомоги також повинні підлягати оподаткуванню, якщо у них є офіційна юридична адреса.

Те, скільки буде коштувати податок на прибуток для конкретної компанії, розраховує фахівець за допомогою методу коригування. Йому необхідно зменшити або збільшити фінансовий результат, який був до оформлення оподаткування. Далі згідно з нормами МСФЗ потрібно в теорії додати відсоткову ставку для податківців і подивитися, як зміниться дохід. Якщо різниця не приведе компанію в збитки, то обрана відсоткова ставка офіційно призначається резиденту або нерезиденту.

З 1 січня цього року всі фірми, які на території України працюють через підрозділи відокремленого типу, протягом трьох місяців повинні стати на облік в один з контролюючих органів. Якщо нерезидент не встановить суму своїх доходів і не зареєструється офіційно, то після перевірки його можуть оштрафувати або повністю закрити компанію.

 

Ukrainian

Add new comment

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA