Податкова система Ірландії

 »  
Податкова система Ірландії

 

Податки в Ірландії, як і в будь-якій державі, займають важливе місце у розвитку і підтримці країни. Тут прийняли податок на додану вартість у 1971 році перед підготовкою до приєднання до Європейського економічного співтовариства (ЄЕС) в 1973 році.

Кожна держава-учасниця союзу вирішує, який прибутковий податок стягувати в рамках узгодженої правової бази, тобто до товарів і послуг в ЄС можуть застосовуватися різні рівні податку. Стандартне вирахування такого податку зараз становить 23%, але також в країні присутні збори в 13,5% і 9%. Згідно з правовою базою ЄС держави можуть застосовувати мінімальний збір в 15% до більшості продукції. Однак знижені ставки не менше 5% можуть застосовуватися до певних товарів, як правило, соціального або культурного призначення.

Ірландія в складі ЄС погодилася не застосовувати ставку податку вище 25%, і на це Ірландія може отримати схвалення Європейської комісії на застосування зниженої ставки на поставки природного газу, електроенергії та централізованого теплопостачання.

 

Податок на прибуток

Необхідно сплатити прибутковий податок (IT), соціальне страхування, пов'язане з оплатою (PRSI), і універсальний соціальний збір (USC) зі свого прибутку від працевлаштування. Оподаткування працівника здійснюється роботодавцем через Pay As You Earn (PAYE). Якщо співробітник працює не за наймом або має прибуток, при якій частина або весь внесок до державної скарбниці не отримані за схемою PAYE, він буде зобов'язаний сплачувати власний внесок і подавати щорічні декларації.

 

Податок на додану вартість

ПДВ стягується з продажу більшої частини товарів і послуг. Він стягується на різних рівнях. У 2020 році було внесено кілька тимчасових змін до показників відрахувань, щоб спробувати допомогти підприємствам, які постраждали від Covid-19.

З 1 вересня 2020 року до кінця лютого 2021 року діє тимчасове зниження стандартного ПДВ. З 23% він був знижений до 21% в рамках липневого набору заходів стимулювання уряду. Сюди відносяться:

 • продаж автомобілів;
 • одяг для дорослих;
 • електротовари;
 • бензин і дизельне паливо;
 • алкоголь і тютюн;
 • більшість предметів домашнього вжитку;
 • продукти харчування;
 • багато професійних послуг і телекомунікацій;
 • податок на приріст капіталу.

Платежі такого роду на приріст капіталу складають 33% для більшості випадків. Існують і інші норми внесків в казну країни для певних типів прибутку:

 • 40% - від зовнішньої політики і іноземних інвестицій;
 • 15% - від венчурних фондів для приватних осіб і партнерства;
 • 12,5% - від венчурних фондів для компаній.
 • Венчурний капітал - це гроші, які вкладаються в починаючу компанію або малий бізнес.

 

Оподаткування фізичних осіб

Оподаткування заробітних плат - це ефективні збори. Вони розраховуються шляхом порівняння загальної цифри ПДФО, яку повинна внести людина з його доходом до виплати всіх внесків. Особа, котра заробляє 50 000 € і оплачує 10 000 €, має ефективну податкову ставку в 20%. Розрахунок рівня ПДФО таким способом дає більш точне відображення даного платежу, з яким стикаються працевлаштовані громадяни.

У 2020 році розмір сплати ПДФО на 1 особу:

 
 Дохід  Розмір податку
15000 € 0.8 %
25000 € 12.6 %
120000 € 40.8 %

Для пари із загальним доходом:

  Дохід Розмір податку
15000 € 0.8 %
25000 € 5.8 %
60 тыс. € 21.7 %
120000 € 36.6 %

У разі, коли обидва партнери працевлаштовані:

 Дохід  Розмір податку
40000 € 7.6 %
120000 € 30.3 %
 

 

Прибутковий податок і пільги при його сплаті

ПДФО застосовується практично для всіх видів заробітку. На людей у ​​віці 65 років і старше поширюються ті ж правила оподаткування, що і на всіх інших. Але вони мають деякі додаткові пільги.

Межа звільнення - це межа прибутку громадянина, нижче цього порогу він вже нічого не винен державі.

Щорічні умови звільнення від податку для людей 65 років і старше:

 
 Статус
 Виплати
Одинокий, овдовевший пенсионер 18000 евро
В браке или в гражданском браке 36000 евро
Первые двое детей 575 евро за каждого
Последующие дети 830 евро за каждого

 

Якщо працевлаштований громадянин очікує, що його річна зарплатня буде менша вищеперерахованних сум, йому слід звернутися до відділу податкової служби, вони нададуть переглянуте визначення платежу. Якщо заробіток ненабагато перевищує, можна отримати так звану «мінімальну допомогу». Це означає, що платник податків не повертається до звичайної системи - замість цього він буде змушений сплатити 40% від розміру прибутку, на який надприбуток перевищує відповідне звільнення.

Пільги приміняються лише в тому випадку, якщо у людини є оподаткований достаток. Також вони зменшують показник ПДФО, який необхідно заплатити. Як розраховується ця цифра, залежить від фінансового стану. Пільги віднімаються з валового показника, щоб отримати необхідні відрахування, які потрібно заплатити.

 

Висновки

 

Податковий збір будь-якого характеру важливий як для держави, так і для громадян, які живуть і працюють в Ірландії. Система оподаткування створена так, що і власники різного бізнесу, люди, що працюють і пенсіонери відчувають себе фінансово захищеними. Якщо дотримуватися всіх нюансів, то можна істотно заощадити і не платити зайвого в державну казну.

Ukrainian

Add new comment

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA