Податки в Ліхтенштейні

 »  
Податки в Ліхтенштейні
 
Компанії сплачують податок на прибуток за ставкою 12,5%. Існує мінімальний податок у розмірі 1800 швейцарських франків, він може зараховуватися проти податку на прибуток.
Стандартна ставка ПДВ становить 7,7%. Відносно деяких товарів і послуг - 2,5% і 3,7%.
 
Ліхтенштейн - це карликова держава в Європі, що не має виходу до моря і яка межує з Австрією і Швейцарією, та яка бере участь в політичній угоді зі Швейцарією. Населення налічує 37 000 чоловік. Столиця - Вадуц. 
Державною мовою є німецька, хоча англомовне населення також присутнє. Держава не є учасником Європейського Союзу, але входить до складу Шенгенської угоди про анулювання паспортно-візового режиму (з 2011 року).
 
У 16 столітті князівству Ліхтенштейн була надана незалежність у складі Священної Римської імперії. У 1815 році держава приєднується до Німеччини. У 1866 році була оголошена автономія. У 1921 році схвалена діюча сьогодні Конституція.  У 1924 році в якості валюти впроваджують швейцарський франк.
Від інших європейських держав дана країна відрізняється невисокими зборами, відсутністю особливих законів і постанов для офшорних об'єднань. Тут присутній податок на дохід, «net worth tax» (податок на розкіш), велика частина продукції підлягає обкладенню ПДВ. У 2011 році в Ліхтенштейні був скасований прибутковий податок .
 

Прибутковий податок

Податок в Ліхтенштейні на виручку від діяльності стягується не по зростаючій, а по прямій лінії в масштабі 12,5% (мінімум 1200 CHF). Підприємництва, які зареєстровані в князівстві , але не мають господарської діяльності, раніше не підлягали оподаткуванню , але з 2016 року вони також виплачують податковий внесок 12,5%.  
 
Рента від продажу акцій не підлягає дегресії. Під це правило не потрапляють ті фірми, 50% виручки яких це пасивний дивіденд. Не затверджена дегресія і дивідендна виручка. Якщо дивіденд від фірми з мінімум 25% діяльністю, дивідендні заощадження не потрапляють під утримання для збору на заробіток у розподільчої особи. Це правило не поширюється на підприємства, 50% доходу яких складає пасивна виручка.
Податок на додану вартість (ПДВ)
 
ПДВ тут дорівнює 7,7%. Це стандартизована норма. Щодо деяких послуг і продукції - 3,7% і 2,5%, як переважний регламент сплати. Гранична можливість для оформлення з ПДВ - 1000000 CHF. Не високі ставки ПДВ в державі через незацікавленість держави в іноземних інвестиціях, в основному через малу площу князівства.
 

Податок на приріст капіталу

Заробіток від приросту капіталу міститься в базі корпоративних платежів, крім заробітку від реалізації нерухомої власності. Приріст капіталу від реалізації нерухомої власності підлягає особливому оподаткуванню з нерухомості. 
 
Таким чином, приріст капіталу індивідуально не підлягає сплаті, а включається до спільної виручки підприємства. Але кожні підсумкові платежі піддаються великим персональним стягненням і перевагам (це стосується і приросту капіталу), що коливаються в діапазоні 5000-11000 швейцарських франків. 

Оподаткування фізичних осіб

Внесок на трудову виручку вноситься на державному та місцевому рівні. Сума платежу на державному рівні дещо інша для одиноких батьків, подружжя, або просто самотніх людей.
 
Муніципальний податок вважається часткою (150%-250%) від державного внеску. З чого можна зробити висновок, що універсальна сума платежу залежить від показника грошових надходжень і місця проживання, і коливається в межах від 2,5% до 22,4%. Для тих хто переїхав на постійне місце проживання в Ліхтенштейн, поширюється оподаткування, залежне від рівня життя .
 
У даній ситуації вести трудову діяльність в Ліхтенштейні заборонено, потрібно виконувати окремі особливі вимоги. 
 
Грошовий дохід від продажу акцій державних і зарубіжних фірм не потрапляє під дегресію. Правило не поширюється на акції, які є торговим активом, якщо більше ніж 50% трудового доходу підприємства - пасивні надходження, а об'єднання підлягає збору за невеликими тарифами. Дивідендний трудовий оклад не підпадає під податкові збори .
 

Прибутковий податок і пільги по його сплаті

Суб'єкти, які мають грошові надходження на території держави, зобов'язані сплачувати збір на дохід, збір з нерухомого майна та соціальний збір. Збір на дохід стягується лише з ренти, яка стягується завдяки офіційній діяльності або з окладу в приватному підприємництві. 
Через те, що держава бере платежі з дуже заможних людей, то ліквідний заробіток (зі здачі нерухомого майна , платню від відсотків і т .д.) не підпадає під прибутковий податок, тут встановлюється виплата для більшого окладу.
 
Універсальна норма прибуткового внеску для всіх платників налічує 1,2%. На додаток до цього прибуткового платежу співробітник зобов'язаний проводити оплату на соціальне страхування. Внесок стягується в розмірі 4,3% від заробітку. Перераховувати податкову ставку до державного бюджету зобов'язаний власник фірми.
 
У Ліхтенштейні присутня також схема соціальних виплат. Співробітники підприємств виплачують 4,3% від заробітної плати. А підприємці сплачують  мито до 11%.

Висновок

Головні збори Ліхтенштейну:
  • корпоративний;
  • ПДВ оподаткування;
  • прибутковий податок ;
  • податок на розкіш ;
  • на нерухоме майно.
Від оподаткування повністю позбавлені такі типи доходу:
  1. Заощадження, придбані від функціонування іноземних представництв;
  2. Заощадження, придбані від оренди закордонного нерухомого майна, або збільшення статків через спекуляції;
  3. Дивідендний оклад, отриманий як від державного, так і від зарубіжного підприємства (правило не поширюється на дивіденди, зібрані до 1 січня 2011 року, що мають величину збору 4%; для забезпечення, зібраного пізніше, оформляють 2%);
  4. Збільшення статків від вкладень при реверсії акцій.
 

 

Ukrainian

Add new comment

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA