Податки в Люксембурзі

 »  
Податки в Люксембурзі
Люксембург здійснює податкову діяльність з податку в розмірі 30,36 %. Цей курс складається з 22 %прибуткового податку, 5% відраховується у фонд безробіття, і 7,5 %складає муніципальний податок від торгівлі Люксембургу.
 
Перелік ставок:
 • прибутковий податок за ставкою від 0% до 42% (найвища ставка, що застосовується до фізичних осіб);
 • найнижча - 8% і застосовується, починаючи з особистого доходу в 11 266 Євро;
 • ставка прибуткового податку з населення становить 42% і застосовується до доходів, що перевищують 200 000 євро;
 • компанії оподатковуються корпоративним податком за фіксованою ставкою 17%, однак за певних обставин доступна і нижча ставка в розмірі 15%.

Відомості про країну та її податкову систему

Офіційна назва країни - Велике Герцогство Люксембург. Ця країна знаходиться в західній частині Європи. Межує з такими країнами як Бельгія, Німеччина та Франція. У країні є три мови: французька, німецька та національна мова люксембурзька. Площа всього 2586 квадратних кілометрів. Населення становить 626 108 осіб.
 
Податкова система складається з декількох податкових підсистем, які стягуються з резидентів Великого Герцогства. Резиденти включають в себе фізичні особи та компанії, які оподатковуються зі своїх доходів по всьому світу. Іноземні фізичні та юридичні особи, які здійснюють діяльність, що приносить дохід, будуть обкладатися тільки з доходу, отриманого в Люксембурзі.
 
Закон про прибутковий податок є основним законом, що регулює оподаткування в Люксембурзі. Закон регулює не тільки податки, які повинні бути оплачені , але і те, як визначається податкова система .
 
Податки в Люксембурзі ґрунтуються на статусі резидента. У Великому Герцогстві є дві категорії платників податків:
 • компанії-резиденти та фізичні особи;
 • компанії-нерезиденти та фізичні особи нерезиденти.
 
У той час як резиденти оподатковуються зі свого міжнародного доходу, нерезиденти будуть обкладатися з доходу, отриманого в Люксембурзі. Якщо громадянин чи компанія є нерезиденти,  вони також повинні звертати увагу на виключення з оподаткування, які зазвичай передбачені угодами Люксембургу про уникнення подвійного оподаткування.
 
У компанії легше визначити податкове резидентство, оскільки для того, щоб вести бізнес всередині країни, компанія повинна мати юридичну адресу або, принаймні, місце управління в Люксембурзі.
Фізичні особи можуть бути резидентами на підставі певних типів віз, які дозволяють їм жити, працювати і займатися іншою діяльністю у Великому Герцогстві Люксембург, або проживати в цій країні протягом певного періоду часу протягом календарного року. (зазвичай 6 місяців) з дня переїзду сюди.

ПДВ в Герцогстві Люксембург

ПДВ - найважливіший збір, що стягується в країні, завдяки його внеску в економіку. Податок на додану вартість стягується з продажу товарів і послуг, і для його сплати економічний оператор повинен спочатку зареєструватися в податкових органах.
 
Як фізичні особи, так і юридичні можуть продавати в Люксембурзі товари і послуги, що обкладаються ПДВ, проте реєстрація для них стає обов'язковою тільки після досягнення річного обороту в 25 000 євро.
 
Ставки ПДВ:
 • стандартна ставка 17%, яка стягується з більшості товарів і послуг;
 • нижча в розмірі 14%, яка застосовується до таких продуктів, як напої, мінеральне паливо і масла;
 • знижена в розмірі 8%, яка стягується з послуг, пов'язаних з постачанням природного газу та електроенергії, творами мистецтва, ремонтом, а також з господарськими товарами;
 • ставка 3%, яка стягується з харчових продуктів, одягу, фармацевтичних товарів, безалкогольних напоїв.
Існує також ставка 0%, яка застосовується до перевезень товарів всередині держави і за кордон.

Податок на доходи фізичних осіб у Люксембурзі

Один з найважливіших видів податків — це прибутковий з фізичних осіб. Резиденти оподатковуються за трьома класами, а саме:
 • клас 1 застосуємо до одиноких осіб;
 • клас 2, який застосовується до одружених і цивільних партнерів;
 • клас 1А, який застосовується до одержувачів пенсій, яким має бути не менше 65 років, і до одиноких осіб з дітьми.
 
Податок стягується на прогресивній основі з мінімальною процентною ставкою 8% і максимальною 42%. Також застосовується додатковий збір у розмірі 7%.

Оподаткування компаній

Компанії, зареєстровані в Люксембурзі, та іноземні компанії, що працюють тут, сплачують корпоративний податок на прибуток за двома різними ставками. Компанії з комерційним прибутком нижче 15 000 євро будуть оподатковуватися за ставкою 20%, а компанії з прибутком вище цієї суми будуть обкладатися податком 21%.
 
Партнерства не оподатковуються як компанії в Люксембурзі, так як партнери будуть оподатковуватися індивідуально, до них буде застосовуватися прибутковий податок з населення.

Мінімізація податків у Люксембурзі

Мінімізація податків - це законне використання податкової системи для зниження виплат. Воно може приймати різні форми і відрізняється від ухилення від виплат , яке є незаконною формою. Власники компаній, які хочуть переконатися, що вони не платять більше, ніж вони повинні, можуть використовувати ряд заходів і ефективних методів податкового планування, щоб уникнути непотрібного оподаткування або підвищення податкових ставок.

Особисті податкові пільги та відрахування в Люксембурзі

Всім співробітникам дозволяється щорічне надходження в розмірі 540 євро на покриття професійних витрат. Також можуть нараховуватися такі виплати :
транспортні витрати;
 • Сума відрахування залежить від того, як далеко ви живете від місця роботи, але максимальна сума становить 2574 Євро.
 • службовий автомобіль;
 • Податкові пільги для службових автомобілів розраховуються виходячи з кількості пробігу, помноженого на вартість кілометражу автомобіля.
 • безкоштовне проживання;
 • Може застосовуватися 25% знижка або 17,5%, якщо житло мебльоване .
 • подарунок;
 • Будь-які подарунки, отримані в результаті трудового стажу, можуть бути звільнені від сплати на суму до 4500 Євро.
 • понаднормові та вихідна допомога;
 • Робочі нічні зміни, неділі або святкові дні мають податкові пільги.
 • професійні пенсії;
 • Внески будь-якого роботодавця в його пенсійну програму обкладаються фіксованою ставкою в розмірі 20%. Пільги не оподатковуються.
 • відсотки по позиці.
 • Якщо у вас є позика, надана роботодавцем під процентну ставку нижче 1,5%, існують податкові пільги до 3000 євро для іпотечних позик щодо основного місця проживання і до 500 євро для особистих позик.
Як стає зрозуміло, податковий кодекс визначає наступне: прибутковий податок в Люксембурзі варіюється від 0% до 42%. Перші 11 265 євро не оподатковуються, після чого діє низька ставка в розмірі 8%. Найбільша ставка в розмірі 42% стягується з доходів понад 200 004 Євро.
 

 

Ukrainian

Add new comment

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA