Як відкрити свій бізнес в Україні?

 »  
Як відкрити свій бізнес в Україні?
 
Не існує кращого способу заробити, ніж почати свій власний бізнес. Станом на кінець 2019 року в Україні налічувалося 1,763 млн часток підприємців.

Пошук ідеї для бізнесу в Україні

В Україні досі існує міф, що створити бізнес можна, тільки якщо у тебе є стартовий капітал в сотні тисяч доларів, тому всі підприємці - це "олігархи" або "злодії", адже чесним шляхом таких грошей в нашій країні заробити неможливо.
Але насправді бізнес в Україні може створити кожен. І важливий зовсім не стартовий капітал, а ідея, необхідна ринку, і якісний бізнес-план. Адже все починається з простої ідеї, яка в процесі реалізації змінюється до невпізнання. Вони потрібні для того, щоб продемонструвати можливий вектор розвитку бізнесу, підштовхнути до пошуку рішень, нових форм, індивідуальності.
 
Для того щоб знайти і максимально ефективно використовувати свою власну сферу бізнесу, спочатку поверхнево ознайомтеся з усіма ідеями, а потім, поєднуючи окремі між собою, спробуйте знайти дійсно унікальну.
 
Але де шукати ідеї?
 
Для початку потрібно визначити з мотиви, які спонукали Вас відкрити свій бізнес. На початку цього року були опитано 4000 українців віком від 18 до 55 років. Опитування показало, що головний мотив почати бізнес - це можливість підвищити доходи (38%) і зайнятися улюбленою справою (19%). Але в дійсності найважливішим мотивом є прагнення до самореалізації (42%).
 
Проаналізувавши дане дослідження, ми знайшли сім основних джерел ідей:
 
 • Здобувачі починали бізнес в сфері, в якій раніше працювали за наймом.
 • Перетворення в бізнес свого хобі
 • Особисті спостереження, що дозволили виявити невирішену гострою клієнтську проблему.
 • Вдале адаптоване копіювання успішних ідей з європейського чи світового ринку.
 • Вибір великих, швидко зростаючих ринків або незайнятих ніш.
 • Смартфон і соціальні мережі. У століття цифрових технологій це один з найкращих джерел заробітку.
 • Місто - дати жителям то, чого вони так давно мріяли.

Види бізнесів під відкриття

 
В Україні існують кілька типів компаній, доступних для реєстрації бізнесу:
 
 • Товариство з обмеженою відповідальністю (ООО /рус./; ТОВ /укр./; Ltd /англ./);
 • Акціонерне товариство (ЧАО-ПАО /рус./; ПрАТ-ПАТ /укр./; JSC /англ./);
 • Представництво або філія;
 • Спільна діяльність;
 • Фізична особа - підприємець (ФЛП /рус./; ФОП /укр./; РЕ /англ./).
Але який же самий вигідний тип бізнесу в 2020м році, який можна вдягнути в одну з вищезгаданих форм?
 
 
За даними Державної Служби Статистики саме такий бізнес є найбільш затребуваним в Україні в поточному році:
 
 • Програмування
 • Інтернет-маркетинг
 • Менеджмент продажів
 • Переклади
 • Копірайтинг
 • Веб-дизайн.
На підставі цих даних наші фахівці підготували кілька ідей для бізнесу в Україні, які можуть бути реалізовані іноді навіть без значних капіталовкладень і ризиків, а також глибоких знань індустрії. Як індикатор попиту ми користувалися даними Google Trends.

1. НІШОВИЙ ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИН

Вам не потрібно бути величезним гіпермаркетом з роздрібною торгівлею, щоб створити свій онлайн-магазин.
 
Сьогодні пошук будь-якого товару або послуги починається з пошукового рядка браузера. Саме тому створення нішевого інтернет-магазину - це можливість побудувати надійний і успішний бізнес з нуля, особливо в сьогоднішніх умовах глобальної пандемії і постійного карантину. Перевагою є і те, що інтернет-магазин можна запускати з мінімальними вкладеннями, а в деяких сферах конкуренція незначна. Так само на сьогоднішній день існує велика кількість гайдів, які допоможуть навіть самому недосвідченому бізнесменові успішно пройти через всі стадії формування магазину.
 
Однак, перш ніж відкривати свій стартап, необхідно врахувати кілька важливих моментів.
 
Успіх інтернет-магазину, незалежно від того на якій платформі він розміщений, в значній мірі, залежить від обраної вами сфери торгівлі. Обов'язково проаналізуйте рівень конкуренції і попит на товари або послуги, які ви плануєте пропонувати на ринку. Якщо в цій ніші є стабільний або зростаючий попит, значить там гарантовано будуть і конкуренти. Вивчіть їх удачі і промахи ще до того, як створювати свій проект.
Так, наприклад, онлайн ринок України сверх'переполнен пропозиціями електротоварів, одягу і косметики.
 
Увага так слід звернути на те, що розвиток інтернет-магазину вимагає розуміння нюансів і специфіки обраних для реалізації товарів, а також, хоча б мінімальних знань онлайн-маркетингу. Так ви максимально знизите ризики, пов'язані з відкриттям малого бізнесу.
 
Що необхідно для стартапу: створення бізнес-плану, запуск інтернет-магазину, придбання / створення / виробництво партії товару або договір про партнерство для Дропшиппінг.
 
Час відкриття: від двох тижнів.
 
Особливості: знання специфіки пропонованого товару, розуміння основ онлайн-маркетингу.

2. РІЕЛТОРСЬКІ АГЕНТСТВА

Ріелторські агентства або агентство з оренди та продажу нерухомості - це прекрасна стартова площадка для запуску малого і середнього бізнесу. У міру переселення жителів у міста, в ході адміністративної реформи країни (об'єднання районів, приєднання до великих міст і т.д.) зростає і попит на довгострокову оренду нерухомості, а так само на покупку своєї житлоплощі в новобудовах.
 
Незважаючи на те, що на ринку нерухомості дуже високий рівень конкуренції, особливо в трьох найбільших містах України - Київ, Одеса, Дніпро - тут можна пробувати працювати з одним ціновим сегментом або навіть одним з районів вашого міста. Так само відзначається підвищення попиту на саме в сфері довгострокової оренди в порівнянні з бажанням купувати нерухомість в особисту власність. Багато молодих людей, запозичуючи європейську модель життя, не бачать сенсу в покупці власних квартир до пенсійного віку.
 
Сучасні технології, онлайн-платформи і стиль життя в цілому дозволяють відкрити ріелторські агентства навіть без фізичного офісу. Вдалий запуск і подальша діяльність цієї справи залежать, в першу чергу, від якості послуг, що надаються і вашій репутації на ринку.
 
Що необхідно для стартапу: база даних власників квартир, майданчики для розміщення оголошень (сайт + список додаткових платформ для поширення інформації).
 
Час відкриття: від 1 місяця.
 
Особливості: важливість інституту репутації.

3. КАДРОВЕ (РЕКРУТИНГОВЕ) АГЕНТСТВО

Знайти роботу - важка задача, як і пошук потрібного кваліфікованого персоналу. Навіть при наявності онлайн-сервісів і платформ, роль рекрутера залишається важливою як для претендентів, так і для роботодавців.
Кадрове агентство - один з найбільш вдалих варіантів почати прибутковий бізнес. Для початку вам не обов'язково мати офіс або навіть стартовий капітал.
 
Досить взяти кілька запитів від роботодавців вашого міста на певних фахівців і почати пошук потрібних працівників. Пізніше, маючи базу роботодавців, у вас буде власна база людей, зацікавлених в роботі з усіх боків.
Особливо популярно в Україні працевлаштування за кордоном. У цій сфері та здобувачів більше, і умови оплати найчастіше більш вигідні.
 
Однак для відкриття такого бізнесу може знадобитися знання іноземних мов, а також деяких юридичних аспектів у сфері міжнародного права.
 
Що необхідно для стартапу: база даних роботодавців та сайт
 
Час відкриття: від 2 тижнів
 
Особливості: немає

4. СЛУЖБА ДОСТАВКИ

У США і Європі служби доставки - одне з найпопулярніших напрямків розвитку малого і середнього бізнесу. За останні кілька років в Україні значно збільшилася кількість служб доставки піци, булочок, страв з ресторанів, товарів побуту, одягу, і навіть будматеріалів. Особливо збільшився попит на служби доставки, які можуть запропонувати безконтактну доставку товарів.
 
Основні напрямки розвитку в сфері доставки в Україну - це доставка їжі з кафе і ресторанів, а також доставка обідів в офіси. Однак в цій ніші є багато цікавих варіантів для розвитку власного бізнесу, так як на сьогоднішній день якість, мобільність і гнучкість існуючих служб доставки не задовольняє попит споживачів.
 
Що необхідно для стартапу: контракти з постачальниками (ресторани, кафе та бістро), контракти з кур'єрами, запуск сайту.
 
Час відкриття: від двох тижнів.
 
Особливості: немає

5. АГРАРНИЙ БІЗНЕС

Про потенціал українського аграрного сектора вже було сказано багато. Сільське господарство залишається основним джерелом валютних надходжень в Україну в 2020 році. Головною перевагою аграрного бізнесу є гарантований попит на сільськогосподарську продукцію в світі і в Україні.
 
Якщо ви просто плануєте відкрити бізнес в галузі сільського господарства, то вам слід звертати увагу не на рослинництво, де домінують великі агрохолдинги, а на галузеві сфери, наприклад, такі як вирощування овочів або фруктів, вирощування ягід або навіть тварин.
В Україні ці сфери тільки починають розвиватися, конкуренція менше і є широкі перспективи виходу на зовнішні ринки.
 
Перш за все, експорт орієнтований на ЄС, але азіатський напрямок також активно розвивається. Але створення сільськогосподарського виробництва з нуля, тільки з земельною ділянкою, є дуже трудомістким процесом, оскільки потрібно багато часу, перш ніж підприємство почне приносити дохід. Тому, відкриваючи аграрний бізнес, краще відразу придбати вже діючий бізнес. З цим Вам можуть допомогти наші фахівці.
 
Що необхідно для стартапу: земля, контракти з постачальниками сировини і покупцями кінцевої продукції / готова аграрна компанія.
 
Час відкриття: від чотирьох-шести тижнів.
 
Особливості: необхідно багато часу для реального отримання прибутку

6. IT-КОМПАНІЯ

Якщо ви хочете, щоб ваш бізнес був актуальним не тільки в Україні, але і в світі, то в першу чергу розгляньте варіант роботи в області інформаційних технологій (IT). Річний обсяг експорту IT-послуг в 2019 році досяг 3.5 мільярдів доларів США, IT-галузь посідає друге місце в структурі зовнішньої торгівлі України. Головна перевага IT-сектора полягає в тому, що він стабільно зростає на 10-20% щороку, незалежно від стану української економіки. За підсумками 2020 року експорт IT-послуг може становити 4,5 мільярда доларів США!
 
IT-компанії часто працюють над аутсорсингом, співпрацюючи з іноземними клієнтами. Дуже популярною сферою є створення і просування сайтів, а починати розробку бізнес-проекту в ІТ-секторі краще з фрілансу, поєднуючи свій бізнес з основною роботою.

Процес реєстрації та документи

Порядок реєстрації компанії:
 
 • Підготовка установчих документів (всі документи повинні бути підписані і завірені нотаріусом). Комплектність документів залежить від типу компанії бізнесу, який ви хочете реєструвати. Як правило нотаріус готує Статут підприємства і Протокол. Від вас вимагається лише паспорт та номер облікової картки платника податків.
 • Визначення місцязнаходження компанії в Україні.
 • Подача заявки на реєстрацію / відправка в Комерційний реєстр. На сьогоднішній момент Ви можете як самостійно зареєструвати ФОП так і звернутися за допомогою до нотаріуса або державного реєстратора. Реєстрацією ж юридичної особи займається нотаріус, який запевнив Ваші документи.
 • Отримання Виписки про реєстрацію.
 • Відкриття банківського рахунку компанії.

Висновок

 
Є сотні ідей для відкриття бізнесу. Однак почати бізнес з нуля - непросте завдання, більшість підприємств закриваються протягом декількох років. Тому набагато безпечніше і вигідніше купити готовий бізнес, а потім його розвивати. Наша компанія готова надати Вам повний спектр послуг і консультацій з будь-яких питань щодо створення та розвитку бізнесу в Україні.
 

 

Ukrainian

Add new comment

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA