Нова податкова ера в Україні: контрольовані іноземні компанії

 »  
Нова податкова ера в Україні: контрольовані іноземні компанії
 
21 травня 2020 року Президент підписав Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо вдосконалення податкового управління та усунення технічних та логічних невідповідностей у податковому законодавстві" - Закон 466- IX, раніше відомий як Законопроект 1210.
 
Цей закон поклав край багаторічним суперечкам щодо податкової реформи в Україні. Вибір зроблено на користь BEPS, що означає більш високий рівень податкової прозорості та деофшоризацію бізнесу.
 
Закон вводить поняття - Контрольована Іноземна Компанія та Контролююча Особа Іноземної Компанії (КІК). Новинки наберуть чинності 01.01.2021 р., якщо Верховна Рада не вирішить перенести цей термін.

Що таке КІК і як з ними працювати?

Для цілей оподаткування України КІК може бути визнана іноземна юридична особа або іноземна особа без статусу юридичної особи (наприклад, траст або партнерство), що належить або фактично контролюється резидентом України (юридичною чи фізичною особою).
 
Частка власності для цілей КІК вважається:
 
 1. понад 50% корпоративних прав у КІК належить резиденту України; АБО
 2. право власності резидента України на понад 10% корпоративних прав у КІК за умови, що така власність разом з іншими резидентами України становить не менше 50% (у цьому випадку не має значення, чи пов’язані такі особи) ;
  АБО
 3. резидент України, окремо або разом з іншими резидентами України, які є пов’язаними сторонами, здійснює фактичний контроль над КІК.
 
Зобов'язання власника / контролера КІК:
 • подавати звіт про фінансову діяльність та фінансовий звіт КІК разом з річною декларацією;
 • повідомляти про кожну зміну статусу (встановлення, ліквідація, придбання, розпорядження відсотками) у КІК протягом 60 днів;
 • самостійно визначити частину скоригованого прибутку, яка підлягає оподаткуванню в Україні пропорційно частці власності КІК.
 
Недотримання цих норм загрожує значними штрафами, а саме:
 • 210´000.00 грн (100 прож. мін.**) - за неподання звіту про КІК;
 • 2'102 грн (1 прож.мін.) - за кожен день затримки подання звіту про КІК.
 • максимум 50 прож.мін. (105 тис. грн.);
 • 631´000 грн (300 прож.мін.) - за кожне неподання повідомлення про зміну статусу щодо КІК;
 • 3% від суми доходу або 25% відкоригованого прибутку КІК - за ненадання / неповне надання інформації про КІК - максимум 1'000 прож.мін.  (2,1 млн. грн.);
 • 3% доходу КІК - за неподання / несвоєчасне подання TЦO або інших первинних документів КІК - максимум 1'000 прож.мін.  (2,1 млн. грн.).
 
** прожитковий мінімум для працездатної особи, встановлений на 1 січня звітного року
 
Крім того, очікується, що Україна найближчим часом приєднається до системи CRS (загального стандарту звітності) для автоматичного обміну податковою інформацією. Це дозволить Україні автоматично отримувати інформацію про фінансові рахунки іноземних компаній, контрольованих її резидентами. Сьогодні понад 100 країн приєдналися до системи автоматичного обміну даними.
 
"Інформований означає озброєний".
Наші експерти допоможуть вам розробити структуру власності вашої компанії таким чином, щоб вона відповідала вимогам законодавства України та мінімізувати ризики штрафних санкцій.

ЯК ДІЯТИ?

Крок 1. Консультація
 
У рамках консультацій ми проаналізуємо існуючу структуру власності на активи, визначимо потенційні ризики для резидентів України та обговоримо можливі шляхи їх нівелювання. Як результат, ми запропонуємо принаймні 2 варіанти структуризації активів.
 
Крок 2: Розробка структури
 
Для мінімізації зовнішніх та внутрішніх ризиків, таких як: сплата податків, захист активів та бізнесу загалом, необхідно впровадити правильну юридичну структуру бізнесу.
Наші фахівці допоможуть вам правильно структурувати свій бізнес, а результатом роботи стане наочна графічна модель з повним описом її елементів (корпоративного, договірного та фінансово-податкового компонентів).
 
Крок 3: Впровадження
 
 • Залежно від прийнятого рішення, наші експерти підтримають вас у реалізації проекту, зокрема:
 • реструктуризації активів іноземних компаній;
 • релокація компаній чи ліквідація;
 • створенні нових іноземних компаній;
 • зміні податкової резиденції;
 • підготовці необхідних документів;
 • підготовці міжнародної звітності;
 • підготовці окремого фінансового звіту для кожної КІК та обчисленні скоригованого прибутку, що підлягає оподаткуванню в Україні.
 
Щодо вартості наших послуг, будь ласка, зверніться до legal@sigtax.com.
 
Команда SIGTAX буде рада надати вам висококваліфіковану допомогу в структуруванні вашого бізнесу та відповість на всі  запитання щодо контрольованих іноземних компаній.
 
Ukrainian

Add new comment

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA