Реєстрація товариства з обмеженою відповідальністю - покрокова інструкція

 »  
Реєстрація товариства з обмеженою відповідальністю - покрокова інструкція
 
Перш ніж розпочинати власний бізнес на території України потрібно мати зареєстровану юридичну особа. В Україні найбільш розповсюдженою організаційно-равовою формою є Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) - аналог широко відомого за кордоном LLC.
 
 
ТОВ досить простий і зручний вид юридичної особи в управлінні, тому більшість підприємців вибирають даний вид компанії для реєстрації.
 
Чому засновникам варто звернути свою увагу на вибір Товариства з обмеженою відповідальністю як форму ведення бізнесу?
Реєстрація ТОВ
 1. Дана форма підприємства є максимально зрозумілою для іноземних партнерів.
 2. Законодавчо не встановлюється мінімальна або максимальна кількість учасників, також як і немає встановленого мінімального розміру статутного капіталу.
 3. Власники ТОВ не несуть відповідальність за зобов'язаннями підприємства. Згідно зі статтею 96 Цивільного кодексу України юр. особа самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями і несе відповідальність за ним усім належним їй майном.
 4. Законом України передбачена можливість внесення статутного капіталу учасником протягом 6 місяців після державної реєстрації юридичної особи.
 5. В залежності від оборотів підприємства є можливість вибрати відповідну систему оподаткування: загальну, спрощену або пільгову.
 6. Реєструвати ТОВ має сенс людям, які мають бізнес партнерів.
 7. Товариство з обмеженою відповідальністю ідеальний варіант для тих, хто має план продажу компанії в майбутньому або, навпаки, залучення інвесторів.
 8. Статутний капітал формується за допомогою внесення грошових коштів, цінних паперів або іншого майна, важливо, що внесок в негрошовій формі повинен мати грошову оцінку, яка затверджується одноголосним рішенням загальних зборів учасників, в якому взяли участь всі учасники товариства.
 9. Взаємовідносини учасників досить добре врегульовані на рівні закону, описуються права та обов'язки учасників.
 10.  

Етап № 1

Визначення бізнес ідеї, вибір видів економічної діяльності компанії
 
Починати бізнес слід у випадках, коли засновник або бізнес партнери точно визначили для себе мету діяльності майбутньої компанії, сферу надання послуг або виробництва товарів. В Україні кожна компанія, зокрема ТОВ, діє відповідно до обраних видів економічної діяльності. Виділяють основний вид діяльності та другорядний, вибір кількості другорядних не обмежений, однак, слід розуміти, що підприємець повинен чітко виділити сферу діяльності компанії. В цілому вибір видів деятельсті не такий вже складний процес, так як вони зафіксовані в Класифікаторі видів економічної діяльності (КВЕД), але є нюанси про які пересічний громадянин, швидше за все, неосвідчений, наприклад, не кожен вид діяльності сумісний зі спрощеною системою оподаткування. Фахівці нашої компанії з радістю допоможуть вам у грамотному підборі видів діяльності у відповідності до законодавчих вимог.
 
Вибір найменування
 
2 складові найменування ТОВ - це безпосередньо назва і вказівка організаційно-правової форми, в даному випадку «Товариство з обмеженою відповідальністю». Назва повинна бути абсолютно унікальною та не дублювати назву іншої раніше зареєстровані компанії. Підприємство обов'язково повинно мати назву українською мовою, за бажанням засновників може вказуватися переклад на англійську.
 
Вибір місця реєстрації
 
Кожна компанія зобов'язана мати юридичну адресу. Такою адресою можуть виступати: адреса реєстрації одного із засновників або орендований офіс компанії. На зареєстровану адресу компанії приходить кореспонденція з державних органів та контрагентів; за місцем реєстрації проходять загальні збори учасників.
 
Визначення розміру статутного капіталу
 
Як уже згадувалося вище, немає встановленого мінімального розміру статутного капіталу, тому засновники на свій розсуд визначають його розмір і форму вираження, з розподілом часток засновників у товаристві.
 
Вибір директора і головного бухгалтера компанії
 
Відповідно до Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» одноосібний виконавчий орган товариства - це директор. У статуті допускається можливість встановити колегіальний виконавчий орган, до складу якого входить генеральний директор і диретор (-а).
У ролі директора українського товариства з обмеженою відповідальністю може виступати громадянин України або іноземний громадянин, який має тимчасову (або постійну) посвідку на проживання на території нашої держави.
У ТОВ також повинен бути головний бухгалтер, однак його функції може виконувати директор.

Етап № 2

На даному етапі здійснюється підготовка установчих документів.
 
Розробляється:
- установчий протокол або рішення про створення товариства з обмеженою відповідальністю (в залежності від кількості засновників);
- статут товариства з обмеженою відповідальністю;
- заповнюється заява про державну реєстрацію юридичної особи;

Етап №3

Формування пакету документів для підписання засновниками і нотаріального засвідчення.
 
Нижче ви можете знайти чіткий перелік документів, який необхідно підготувати для реєстрації вашої компанії:
 
 1. Паспорт та РНОКПП засновників;
 2. заяву про державну реєстрацію створення юридичної особи.
 3. примірник оригіналу (нотаріально завірену копію) рішення / протоколу засновників;
 4. установчий документ юридичної особи;
 5. документ, що підтверджує реєстрацію іноземної особи у країні її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського, судового реєстру тощо), - у разі створення юридичної особи, засновником (засновниками) якої є іноземна юридична особа;
 6. витяг, виписка чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи - нерезидента в країні її місцезнаходження, - у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа - нерезидент;
 7. нотаріально засвідчена копія документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, - для фізичної особи - нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, - для фізичної особи - резидента.
 
* Державний реєстратор встановлює дані про кінцевий бенефіціарного власника юридичної особи на підставі документів.
 
При подачі заяви на державну реєстрацію компанії в реєстраційну службу, яка уповноважена проводити реєстрацію ТОВ на території міста Одеси або області, ви можете подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування або на реєстрацію ПДВ.
 
Термін реєстрації ТОВ:
 
Стосовно юридичних осіб реєстрація здійснюється протягом 24 годин після надходження документів, наданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій, крім вихідних та святкових днів.

Етап №4

Отримання виписки про державну реєстрацію ТОВ.
 
В Україні наявність печатки ТОВ не є обов'язковим, тому вона може бути замовлена за бажанням учасників ТОВ.

Етап №5

Відкриття банківського рахунку та отримання електронного цифрового підпису директора компанії.

ЧОМУ SIGTAX

Здавалося б, кожен етап в процесі створення ТОВ достатньо простий і зрозумілий, однак насправді існує безліч підводних каменів і специфічних особливостей, про які знає далеко не кожен. Для економії часу, сил, коштів і нервів через можливу відмову в реєстрації компанії - ми рекомендуємо звернутися до професіоналів! Юристи компанії SIGTAX з радістю допоможуть вам почати свій власний бізнес і зареєструвати компанію.
 
Ukrainian

Add new comment

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA