Реєстрація торгової марки в Ірландії

 »  
Реєстрація торгової марки в Ірландії

У сучасному бізнесі торгові марки необхідні, оскільки вони допомагають покупцям ідентифікувати товари і послуги, які ви надаєте.

 

В Ірландії торгова марка може мати будь-які відмітні ознаки, наприклад, дизайн, слово або фраза, логотип, цифри або будь-який унікальний символ. Обраний знак повинен бути зареєстрований, щоб юридично представляти товари і послуги компанії.

 

Зверніть увагу, що реєстрація логотипу в Ірландії не є юридичним зобов'язанням. Ви можете вибрати, зареєструвати свою торгову марку чи ні. Однак рекомендується зареєструвати свій логотип, так як він дає такі переваги, як захист вашого бренду, тобто запобігання використання торгової марки третіми особами без вашого дозволу.

 

Будь-яка юридична особа, яка зацікавлена ​​у використанні вашої зареєстрованої торгової марки, має отримати у вас ліцензію. В іншому випадку ви можете почати судовий розгляд у справі про порушення авторських прав.

 

 

Чому вигідно працювати з SIGTAX

Процес реєстрації торгової марки в Ірландії може бути складний, якщо ви не знаєте конкретних вимог.
Щоб скористатися простим і коротким процесом реєстрації, ви можете скористатися допомогою SIGTAX. SIGTAX запропонує вам професіоналів у сфері прав інтелектуальної власності, які добре знаються на законі про торгові марки Ірландії.
Вони надають надійну інформацію та поради щодо швидкого та бездоганного процесу реєстрації.
 

 

Послуги з реєстрації торгової марки в Ірландії виконуються дуже просто. Кандидатам необхідно заповнити форму, яку вони відправляють в Патентне відомство Ірландії.
 
Інформація, що вводиться в форму, включає:
 
  • Їх особисті дані і документи, що посвідчують особу;
  • Підтвердження адреси;
  • Копія зареєстрованої торгової марки;
  • Список товарів і послуг, які будуть представлені під торговою маркою. Товари та послуги класифікуються з використанням системи Ніццької класифікації. Ця система вступила в силу в 1957 році відповідно до Ніцькою угодою.
     

Регистрируемая торговая марка должна быть уникальной. Она не должна быть идентичена любому другому зарегистрированному знаку или быть предметом другой заявки на регистрацию торговой марки. Чтобы этого не произошло, в Патентном ведомстве Ирландии есть база данных по торговым маркам, Зареєстрована торгова марка повинна бути унікальною.
 
Вона не повинна бути ідентичний будь-якому іншому зареєстрованому знаку або бути предметом іншої заявки на реєстрацію торгової марки. Щоб цього не сталося, в Патентному відомстві Ірландії є база даних по торговим маркам, доступ до якої можна отримати в Інтернеті. Заявник може використовувати цю базу даних, щоб підтвердити, що його торгова марка - не зареєстрована або знаходиться в процесі реєстрації.
 
 

1. Заповнена форми заяви та оплата реєстраційних зборів
Як було сказано вище, в першу чергу необхідно заповнити форму реєстрації торгової марки. Після заповнення цієї форми необхідно внести початковий внесок у розмірі 70 євро. У разі, якщо заявка включає товари і послуги, що відносяться до різних категорій, за кожну категорію стягується збір у розмірі 70 євро. Рекомендується детально підібрати товари і послуги до вашої торгової марки, адже від цього залежить успіх вашої реєстрації.
 
2. Етап експертизи
Подана заява повинна буде розглянута патентним відомством. Цей офіс розгляне вашу заявку, щоб переконатися, що всі вимоги, викладені в Законі Ірландії про торгових марок 1996 року, дотримані. Патентне відомство також буде використовувати національну і регіональну (європейську) базу даних торгових марок, щоб перевірити, чи не схожа зареєстрована торгова марка на які небудь іншу. У разі виявлення ідентичної торгової марки Патентне відомство зобов'язане проінформувати заявника про подібність. Патентне відомство може також піти далі і запропонувати інші доступні варіанти, які може розглянути заявник. Дан конкретний період, протягом якого заявник повинен відповісти.
 
3. Публікація торгової марки
Як тільки заявка проходить етап експертизи, вона переходить на наступний етап, де публікується в Офіційному журналі Патентного відомства Ірландії. Вона повинна бути на розгляді в патентному офісі не менше 3 місяців з урахуванням заперечень третіх осіб.
 
Заперечення проти використання торгової марки
 
Нерідко торгова марка є унікальною в національній та регіональній базі даних, але при цьому викликає заперечення з боку третіх осіб. Будь-яка фізична або юридична особа може оскаржити вашу заявку на торгову марку, якщо вважатиме, що ваш знак в чомусь схожий з іншими. Що можна зробити в разі виникнення спору:
 
- Внесення змін до заявки на торгову марку для вирішення спірних питань;
- Отримання згоди позивача (власника вже зареєстрованого знака) на реєстрацію;
- Подання доказів, що спростовують аргументи заявника. Докази працюють краще, якщо це офіційні дані;
- Скасування процесса реєстрації.
 
4. Сертифікат реєстрації
Якщо протягом тримісячного періоду не було висунуто жодних заперечень, заявник повинен сплатити реєстраційний збір в розмірі близько 177 євро. Після сплати цього збору вони можуть отримати Свідоцтво про реєстрацію, дійсне протягом 10 років. Продовження заявки можливо на наступні періоди після. Протягом періоду володіння ніяке інша юридична чи фізична особа не може використовувати даний знак.
 

 

Часті запитання

П: Чи можна зареєструвати своє ім’я як торгову марку в Ірландії?
В: Так. Ви можете зареєструвати своє ім’я як торгову марку, але за умови, що ви використовуєте це ім’я у бізнесі. Якщо ваше ім’я не бере участі у вашому бізнесі і воно призначене виключно для вашого особистого користування, зареєструвати його як торгову марку може бути неможливо.

 

П: Що робити, коли хтось торгує вашим ім’ям, символом чи логотипом тощо.
В: Ви повинні надати юридичний доказ того, що ви вже використовували свою торгову марку чи назву.

 

П: Чи є реєстрація торгової марки лише для ТОВ?
В: Ні. Будь -яка юридична особа, іноземна чи місцева, може зареєструвати свої торгові марки.

 

П: Яка вартість реєстрації торгової марки в Ірландії?
В: Плата становить 70 євро. Якщо товари та послуги, що надаються організацією, належать більш ніж до одного класу, за кожен додатковий клас потрібно внести плату в розмірі 70 євро.