Реєстрація компанії в Ліхтенштейні

З податкової точки зору реєстрація фірми у Ліхтенштейні є ефективним способом для підприємців, які ведуть бізнес не тільки в Європі, але й у всьому світі. Ліхтенштейн є ідеальним місцем для компаній з управління активами, фондів інтелектуальної власності, а також холдингових компаній. Економічна інфраструктура та податкові пільги сприятливо позначаться на структурі бізнесу будь-якого рівня, як місцевого, так і міжнародного.

 

Що входить в комплекс послуг при реєстрації компанії у Ліхтенштейні?

Реєстрація компанії у Ліхтенштейні

Наші фахівці проведуть Вас по всіх етапах становлення компанії у Ліхтенштейні.

Нижче наведені основні послуги, які отримують наші клієнти під час реєстрації:

 
 • Допомагаємо обрати оптимальний тип компанії відповідно до цілей вашого бізнесу;

 • Відкриваємо заблокований банківський рахунок для внесення статутного капіталу;

 • Підготуємо проекти меморандуму і статуту;

 • Отримання ідентифікаційного номера платника податків;

 • Реєстрація компанії;

 • Отримання свідоцтва про реєстрацію.

 

Що не входить в пакет послуг при створенні компанії, але може бути виконано SIGTAX за додаткову плату:

 

 • Отримання ліцензій;

 • Відкриття корпоративного банківського рахунку;

 • Реєстрація захисту даних

 • Реєстрація платника ПДВ.

 

Переваги реєстрації бізнесу у Ліхтенштейні

 • Економічна стабільність. Незважаючи на свої невеликі розміри і брак природних ресурсів, економіка Ліхтенштейну відрізняється високим ступенем індустріалізації, та орієнтована на вільне підприємництво, займає третє місце в світі за доходом на душу населення після Катару і Люксембургу;

 • Промислово розвинена країна. Ліхтенштейн є однією з найбільш промислово розвинених країн світу на сьогоднішній день. Промисловість і торгівля товарами забезпечує більше 40% ВВП країни;

 • Подвійна економічна зона. Країна розташована в двох економічних зонах (Європейська економічна зона і Швейцарська економічна зона);

 • Країна з рейтингом ААА, згідно Moody's і Standard & Poor's. Ліхтенштейн визначається як країна із дуже низьким кредитним ризиком, що вказує на те, що країна має сильну платоспроможність.

 • Анштальт як юридична форма. Це ексклюзивний тип компаній у Ліхтенштейні. В неї немає ані членів, ані акціонерів. Це також автономний фонд, що часто використовується для цілей холдингу, включаючи отримання роялті та інвестиції в нерухомість;

 • Конфіденційність. Інформація про управління компанією у Ліхтенштейні знаходиться у вільному доступі, але інформація про акціонерів є закритою. Незважаючи на це, Ліхтенштейн не перебуває в жодному "чорному списку";

 • Низькі, прості та фіксовані податкові ставки. Один з найнижчих в Європі податків на прибуток і ПДВ;

 • Податки на дивіденди, відсотки, роялті та збори, які виплачуються нерезидентам, не утримуються.

Наступні документи повинні бути представлені до Торговельного реєстру:

 • Установчий договір;
 • Нотаріально завірений статут;
 • Декларація про мінімальний сплачений капітал і депозитний сертифікат;
 • Декларація про прийняття, що містить дані про директора;
 • Декларація про призначення аудитора компанії.

Податок на прибуток - 12.5%.

 

База оподаткування. Податок на прибуток стягується з прибутку, отриманого компанією по всьому світу. Однак прибуток, отриманий від іноземних філій або постійних представництв, іноземної нерухомості і прибуток, нерозподілений іноземними дочірніми компаніями, не може обкладатися податком.

 

Дивіденди, отримані компанією у Ліхтенштейні, як правило, не обкладаються податком. Ліхтенштейн також не оподатковує дивіденди, відсотки та роялті, які виплачуються нерезидентам.

 

Податок на прибуток фізичних осіб становить 28%.

 

ПДВ - 7,7%.

 

Податок на приріст капіталу розглядається як звичайний дохід та оподатковується за стандартною ставкою.

 

Доходи з іноземних джерел оподатковуються за стандартними ставками, за винятком доходів від дивідендів, доходів від приросту капіталу в нерухомості за кордоном і доходів від іноземних представництв і філій.

 

Збитки можуть бути перенесені на невизначений термін.

 

 1. Перший крок - обрати тип компанії, найбільш сприятливий для ваших бізнес потреб, та зареєструвати назву у Торговельному реєстрі. Державний нотаріус у Ліхтенштейні повинен нотаріально завірити Статут та інші установчі документи.
 2. На наступному етапі необхідно відкрити банківський рахунок у Ліхтенштейні для внесення статутного капіталу компанії. Відповідно до закону про комерційні компанії кожна компанія повинна призначити керуючого, який вільно володіє німецькою мовою та є резидентом Ліхтенштейну.
 3. Реєстрація компанії завершується після внесення компанії до Торговельного реєстру. Для компаній, що займаються комерційною діяльністю, необхідно подати заяву в Управління з економічних питань.
   

Приватне акціонерне товариство (AG) та Товариство з обмеженою відповідальністю (GmbH)

Основна відмінність між AG і GmbH полягає в тому, що перше з них має підвищену можливість передачі акцій, а також більш високі вимоги до капіталу і управління, ніж інші типи компаній.

На відміну від GmbH, AG зручніша для глобального бізнесу, особливо при роботі з клієнтами та постачальниками. Даний тип компанії може займатися всіма видами комерційної діяльності, включаючи міжнародну торгівлю товарами і послугами, володіти і розпоряджатися інвестиціями, а також адмініструвати нерухомість. AG має таку ж саму процедуру реєстрації, що і GmbH. Обидва типи компаній вимагають, щоб хоча б один з директорів компанії був резидентом Ліхтенштейну.

У разі створення AG, необхідною умовою є призначення аудитора, німецькомовного керуючого, а також мати юридичну адресу в Ліхтенштейні.

Підприємцям, які хочуть відкрити компанію у Ліхтенштейні, необхідно отримати ліцензію на ведення бізнесу. Для отримання цієї ліцензії інвестор повинен відповідати наступним вимогам:

 • Мати чисту фінансову звітність за минулі фінансові операції;
 • Бути громадянином держави - члена ЄЕЗ та проживати в Ліхтенштейні безперервно протягом, принаймні, 12 років;
 • Мати необхідний досвід і знання для здійснення запропонованої діяльності;
 • Мати необхідний простір для здійснення комерційної діяльності та співробітників для виконання запланованої роботи;
 • Володіти німецькою мовою на достатньому рівні.

Якщо інвестор не задовольняє жодному з перерахованих вище вимог, він може призначити керуючого для отримання ліцензії на ведення бізнесу від його імені.

Фонд в Ліхтенштейні (Stiftung)

Мета цієї юридичної особи - полегшити управління глобальними сімейними активами в інтересах певних бенефіціарів, зберігаючи при цьому конфіденційність. Фонд найкраще підходить для володіння такими активами, як акції інших компаній, майно або інші форми інвестицій.

Для Stiftung передбачений одноразовий внесок за створення фонду в розмірі 0,2% від вартості фонду і податок на капітал в розмірі 1% від вартості капіталу. Коли активи розподіляються серед бенефіціарів, у Ліхтенштейні не стягується будь-якого іншого податку.

Stiftung не має ради директорів, але замість неї призначається рада фонду. До складу ради можуть входити як фізичні, так і іноземні особи. Проте, хоча б один член має бути резидентом Ліхтенштейну. Цей тип компанії не займається комерційною діяльністю, та в разі приватної вигоди від Stiftung зовнішній нагляд не є необхідним. Згідно ліберального Закону про фонди у Ліхтенштейні, фонди можуть бути державними, релігійними, спільними, корпоративними, благодійними та сімейними.

Організація (Анштальт).

Цей тип компанії найбільш часто використовується іноземними компаніями в якості холдингової компанії у Ліхтенштейні. Anstalt є головним чином гібридом між компанією, що обмежена акціями, і фондом. Ця компанія має раду директорів, але в ній немає ані акціонерів, ані членів. Контроль над компанією надається засновнику. Ця компанія може здійснювати як комерційну, так і некомерційну діяльність.

Для створення компанії Anstalt, як і GmbH, потрібно внести статутний капітал у розмірі CHF 30'000. Бухгалтерський облік є обов'язковим, а в разі комерційної діяльності необхідно проводити щорічний аудит.

Траст

Траст підходить для захисту сімейного майна та планування нерухомості. Така компанія створюється засновником через трастовий договір, еквівалентний статуту. В ньому повинно бути зазначено назву, мету трасту, особистості піклувальників, склад трастового фонду, а також дані про аудитора. Мінімально необхідний розмір трастового фонду становить 30'000 швейцарських франків. Ліхтенштейнський траст повинен щорічно сплачувати корпоративний прибутковий податок у розмірі 1'200 швейцарських франків. Трастовий договір надається Реєстратору трастів протягом 12 місяців з моменту утворення, у протилежному випадку траст включається до Торговельного реєстру.

Керуючим трасту може бути фізична особа, корпорація або асоціація. Один з опікунів повинен бути резидентом Ліхтенштейну і володіти визнаною професійною кваліфікацією.

Чому вигідно співпрацювати з SIGTAX

Компанія SIGTAX створює компанії в багатьох країнах протягом десятиліть та закріпила міцні позиції в корпоративному секторі. Наша команда експертів має великий досвід і глибокі знання в області корпоративного сектора в Ліхтенштейні. Таким чином, працюючи з SIGTAX, Ви можете бути впевнені, що процес реєстрації буде швидким і рентабельним навіть у найскладніших ситуаціях. Крім того, ми забезпечуємо чудове обслуговування клієнтів, мінімізуємо бюрократичні процедури, гарантуємо конфіденційність і надаємо послуги за принципом "єдиного вікна".