Реєстрація торгової марки у Польщі

 »  
Реєстрація торгової марки у Польщі

Багато людей вважають, що реєстрація торгової марки в Польщі - це складний процес, який вимагає багато часу, сил та документів.

Насправді це не так.

 

Незалежно від того, чи є ви підприємцем, власником бізнесу чи будь-якою іншою особою, яка хоче, щоб ваше власне діло було офіційно легалізовано, реєстрація торгової марки - це наступний крок для вас.

 

Ще однією перевагою є те, що ваша торгова марка буде захищена як міжнародним законодавством, так і нормативними актами окремих країн.

 

 

 

Чому варто вибрати роботу з SIGTAX

SIGTAX - це команда професіоналів, яка працюватиме для досягнення найкращих результатів для вас. З нами ви отримаєте професійні, швидкі та ефективні послуги.
 
Ми зробимо всю роботу для вас та вашого бізнесу.
 
По-перше, ми допоможемо заповнити форму заяви та всі відповідні документи. Крім того, ми допоможемо у збиранні документів та поданні в майбутньому.
 
Крім того, ми можемо надати безкоштовні консультації експертів щодо форми та форми торгової марки та всіх пов’язаних із цим процесів.
 

Правовий режим Польщі щодо прав національних торгових марок регулюється головним чином Законом про промислову власність (30 червня 2000 р.).
 
Положення щодо прав на торговельну марку узгоджені з Директивою ЄС про торгові марки. Отже, це означає, що ваша торгова марка буде захищена як на міжнародному рівні, так і на місцевому рівні.
 
У Польщі захист торгової марки надається Польським патентним відомством. Завдяки членству Польщі в Європейському Союзі, торговельні марки Співтовариства, зареєстровані в Управлінні з питань гармонізації на внутрішньому ринку (OHIM) в Аліканте, також діють у Польщі та охороняються на території Європейського Союзу.
 
Міжнародна реєстрація може бути здійснена в Женеві, в Міжнародному бюро Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO).
 
 

Якщо ви нарешті вирішили зареєструвати власну торгову марку, то першим кроком для вас є подання спеціальної заявки.
 
Коли заявка подається, необхідно подати запит, в якому заявники ідентифікуються та визначається торгова марка.
Необхідно подати пріоритетний документ разом із певними копіями торгової марки відповідно до її типу.
 
 • Заповнену форму заявки - завантажте форму заявки через Інтернет.   
 • Дані заявника - ім’я та адреса заявника, назва компанії, адреса, а у випадку компаній - юридична форма та підпис заявника.   
 • Виберіть торгову марку - зображення торгової марки та товарів чи послуг, для яких вона призначена.   
 • Додаткові відомості про торгову марку - більше інформації про тип торгової марки, торгова марка може складатися зі знаків, слів, включаючи особисті імена, літери, цифри, кольори, форму товару або упаковка товару, або звуки, за умови, що такі знаки відрізняють товари чи послуги від інших.   
 • Опис товарів та послуг - товари та послуги повинні бути ідентифіковані щодо Ніццької класифікації.   
 • Документ повинен бути наданий протягом 3 місяців після заповнення заяви. Якщо необхідні документи не мають сертифікованої мови. Наприклад, англійською, російською, французькою чи німецькою мовами їм потрібен ліцензований переклад від відповідальних органів. Інші документи можуть включати: заяви (якщо це можливо), правила доручення щодо використання колективного знака, певні документи, що дозволяють використовувати інші торгові марки (знаки безпеки, прапори тощо). Заявку на замовлення можна подати протягом місяця з моменту заповнення заяви іншими необхідними документами. Юридичній особі необхідно надати Патентному відомству підписку з Комерційного реєстру про те, що особа має право діяти від імені компанії.
   
Після заповнення заявки Польське патентне відомство (PPO) вивчить заяву на товарний знак з точки зору офіційних питань. А заява буде опублікована в офіційній базі даних РРО.
 
Ще одним кроком є ​​те, що РРО вивчить абсолютні підстави для відмови. Це може включати перевірку знака, відмінність знака від інших торгових марок. Залежно від верифікації РРО, вони можуть затвердити або відхилити реєстрацію торгової марки. Якщо абсолютної підстави відмови не буде знайдено, заява на торгову марку буде опублікована у бюлетені Польського патентного відомства. Це може зайняти приблизно 2 місяці.
 
 
 

Підстав для відмови не багато, але здебільшого вони існують на підставі Закону про права інтелектуальної власності.
 
Наприклад:
 
 • Зазвичай основною підставою для відмови є відсутність спільного елемента з виробництвом компанії. Наприклад, компанії, які займаються виробництвом конкретних товарів;  
 • Суто візуальні знаки, на яких не може бути чітких символів, візуалізації або назви компанії;   
 • Ознаки, що порушують мораль або державну політику;   
 • Знаки або символи, що містять державні символи, символи міжнародних організацій (як приклад: знак Комітету Червоного Хреста);  
 • Звичайні знаки - знаки або слова, які стали звичними та зазвичай використовуються в усталеній діловій практиці;
   
Опозиція може бути подана лише після надання реєстрації. Період опозиції - 6 місяців від дати публікації.
 
 

Відповідні витрати та послуги, пропоновані Польським патентним відомством для захисту торгових марок, а також винаходів та інших, підлягають одноразовій платі та періодичним зборам, залежно від обставин. Одноразові збори за захист торгової марки наведені нижче:
 
 
 • 450 злотих: плата за подання форми захисту торгової марки для одного класу товарів;  
 • 120 злотих: відповідна плата за кожен додатковий клас товарів, для яких вимагається захист торгової марки; 
 • 200 злотих: для перетворення торгової марки Співтовариства в національну заявку; кожен додатковий клас товарів коштує ще 150 злотих;  
 • 80 злотих: збір за відновлення терміну подання заяви, якщо недотримання встановленого часу відбулося через надзвичайні обставини;  
 • 100 злотих: плата за запит про перегляд подання у зв'язку з винесеним рішенням;
 • 100 злотих: за видачу дубліката сертифіката захисту;
 • 60 злотих: збір, що застосовується за виписки з реєстру (для поточного правового статусу).
   

 

Часто задавані питання

 

1. Як довго торгова марка діє після реєстрації?
 Реєстрація торгової марки в Польщі діє 10 років і починається з дати реєстрації. Після цього його можна продовжити на наступний термін.

 

2. Хто може володіти правом на Торгову марку?
 Польське право на торгові марки можуть належати фізичній особі, юридичній особі або організації, яка має правоздатність набувати права від власного імені.

 

3. Скільки часу триває реєстрація?
На весь процес реєстрації йде приблизно 5-6 місяців. Але пришвидшити процес можна за додаткову плату.

 

4. Які мінімальні вимоги до реєстрації торговельної марки в Польщі?
Для отримання дати подання заявка на торгову марку у Польщі повинна містити:
- запит на реєстрацію торгової марки, що містить інформацію про заявника;
- плата за подання;
- подання торгової марки;
- зазначення товарів і послуг, де буде використовуватися торгова марка.

 

5. Чи можу я використовувати свою торгову марку перед подачею заявки?
Звичайно, хоча це гарантує права власності на торгову марку.