Як отримати робочу візу до Франції громадянину України

 »  
Як отримати робочу візу до Франції громадянину України

Гарні перспективи працевлаштування приваблюють до Франції українців та трудових мігрантів з країн СНД. В цій країні ЄС навіть низькокваліфікований робітник може розраховувати на високу заробітну плату і хороші умови праці. Після підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом наші співгромадяни отримали можливість перебувати на території країн ЄС без оформлення туристичної візи 90 днів, але для бажаючих законно працевлаштуватись,  як і раніше, необхідна робоча віза. В такій же ситуації знаходяться громадяни Молдови та Грузії. Для всіх інших країн, колишніх учасниць СРСР (за винятком країн Балтії), діє повноцінний візовий режим.  

 

робоча віза

Види дозвільних документів

Для отримання дозволу на легальне працевлаштування українцям необхідно оформити один з видів робочої візи. Вони бувають короткострокові та довгострокові. Для кожного виду візи існує свій перелік документів та умов їх отримання.

Короткострокова  віза

Робоча віза терміном до 90 днів дає право працевлаштуватись не лише на сезонні роботи, але й займатись професійною діяльністю. По закінченню 90 днів необхідно виїхати за межі країни  й подати документи на новий дозвіл. В цьому випадку роботодавець самостійно вирішує питання,  пов’язані з отриманням дозволу на роботу, в місцевому органі - Головному управлінні з питань підприємництва, конкуренції, споживання, роботи та зайнятості (DIRECCTE). Без позитивного рішення інстанції оформити робочу візу неможливо.

Пакет документів для оформлення короткострокової робочої візи:

 • 2 фотографії розміром 35х45 мм (овал обличчя повинен займати не менше 70% поля, очі повинні бути відчинені, заборонено фотографуватись в головних уборах та навушниках).
 • Стандартна анкета заявника, заповнена на французькій та англійській мовах.
 • Оригінал робочого контракту, по якому заявник працюватиме у Франції та завірена копія.
 • Дозвіл на роботу, виданий у DIRECCTE.
 • Національний та закордонний паспорт з копіями всіх заповнених сторінок.
 • Довідка про доходи.
 • Свідоцтво про шлюб чи розлучення (у випадку необхідності).
 • Інформація про бронювання квитків на поїздку до Франції та в зворотному напрямку з датою повернення до закінчення терміну дії візи.
 • Страховий поліс, дійсний на території шенгенської зони.
 • Довідка з місця роботи з описом трудової діяльності протягом останніх 6-ти місяців (посада, обов’язки, податкова звітність).
 • Якщо заявник являється приватним підприємцем -  Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців та податкова декларація.

Довгострокова віза

Для легального перебування на території Франції більше 90 днів необхідно оформити довгострокову робочу візу. Цей вид дозвільних документів належить до категорії національних, тому його оформлюють лише висококваліфікованим працівникам. Для початку роботодавець повинен звернутись в Управління імміграції та інтеграції Франції (OFII) чи в DIRECCTE для отримання дозволу. Після цього заявник може починати збирати пакет документів:

 1. 3 фотографії.
 2. 2 анкети, заповнені на французькій та англійській мовах.
 3. Дозвіл, виданий OFII чи DIRECCTE.
 4. Трудова книжка, видана в Україні.
 5. Довідка з останнього місця роботи, копія трудового договору та резюме.
 6. Робочий контракт, підписаний з приймаючою стороною.
 7. Національний та закордонний паспорт з копіями всіх заповнених сторінок.
 8. Результати повного медичного огляду.
 9. Довідка від лікаря при посольстві Франції.

Блакитна Карта ЄС

Висококваліфіковані працівники мають можливість оформити  Блакитну Карту ЄС (Carte Bleue Européenne). Її можуть отримати громадяни країн, які не входять в ЄС, в наступних випадках:

 1. Заявник навчався не менше 3-х років у ВНЗ, акредитованому в його країні, або має трудовий стаж не менше 5 років по своїй спеціальності.
 2. Відповідно до умов контракту (тривалістю не менше 1 року), заробітна плата  повинна перевищувати середню оплату у Франції (біля 53000 Євро) не менше ніж в півтора рази.

Термін дії Блакитної Карти ЄС при першому оформленні складає від 1 до 3 років. В подальшому її можна оформити на 10 років.

 

 

Блакитна Карта ЄС

Виїзд по робочій візі з сім’єю

Через 18 місяців перебування у Франції власники довгострокових робочих віз мають можливість об’єднатись зі своєю сім’єю (regroupement familial). Процедура передбачає оформлення віз на проживання без права на роботу терміном на 1 рік. Об’єднатись можна  з дружиною/чоловіком та неповнолітніми дітьми.
 
При правильному оформленні всіх документів і дотримання вимог до їх подачі, на оформлення та отримання робочої візи заявнику в середньому необхідно 45 днів. 
 

Додаткові нюанси

До підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом українці нерідко наважувались на радикальні кроки, відправляючись у Францію нелегально, де жили та працювали без документів протягом багатьох років. Незважаючи на можливість законного працевлаштування, деякі громадяни України і країн СНД продовжують виїжджати на роботу без робочих віз. Працевлаштування без дозвільних документів несе великі ризики як для працівника, так і для роботодавця. У випадку виявлення факту порушення міграційного законодавства, наймачу загрожує штраф розміром до 15 000 Євро і кримінальна відповідальність, а незареєстрованному співробітнику – негайна депортація з забороною на в’їзд в країни ЄС протягом декількох років. До того ж, в майбутньому при спробі отримання громадянства ЄС в нього можуть виникнути  серйозні проблеми.

Звертаємо також увагу, що оформлена робоча віза до Франції являється першим кроком для отримання паспорта. Пройти процес натуралізації тут можна пройти швидше ніж в більшості інших країн ЄС. Кандидат на отримання  громадянства повинен проживати на території не менше 5 років, бути працевлаштованим і мати достатній рівень доходів. Додаткові умови: знання французької мови на рівні B1 та вище, відсутність судимості і порушень міграційного законодавства. Причиною для відмови надання громадянства може стати  наявність дружини/чоловіка чи дітей, які мешкають за кордоном.  

Навіть при дотримані всіх вимог міграційного законодавства до оформлення візи для виїзду на роботу, можна отримати відмову. Найчастіша причина відмови – відсутність певних документів. В такому випадку вирішити проблему можна шляхом формування нового пакету документів з врахування вимог консульства. Трапляється також, що причиною відмови стають проблеми з законодавством та звинувачення в причетності до діяльності терористичних організацій. В такому випадку, на жаль, проблему вирішити неможливо. Хоча і є процедура оскарження відмови, але шанси отримати рішення на користь заявника мінімальні.

 

робоча віза до Франції

Підсумки

При наявності контактів з французькими роботодавцями українці мають всі шанси отримати робочу візу згідно встановленого порядку. При цьому важливо не мати проблем з законом, ознайомитись з усіма вимогами французького законодавства до трудових мігрантів та своєчасно подати повний пакет документів. Найкраще за все користуватись допомогою співробітників візового агентства. Вони оцінять можливі ризики відмови, допоможуть з документами і отриманням візи в максимально короткі терміни.

 

Ukrainian

Add new comment

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA