Як отримати громадянство ЄС українцю

 »  
Як отримати громадянство ЄС українцю

Європейський Союз приваблює громадян інших країн високими соціальними стандартами та великими економічними можливостями. Тут можна реалізувати мрії про гідне життя, творчу самореалізацію та успішну професійну кар'єру. Незважаючи на суворі правила міграційної політики, українці нарівні з громадянами інших країн мають шанси отримати паспорт ЄС та стати повноправним членом європейської спільноти.

Переваги громадянства ЄС

Привабливим життя в Євросоюзі робить високий рівень економічного розвитку та можливість особистісної самореалізації. Піддані ЄС мають можливість:

  • отримувати зарплату, достатню для забезпечення всіх базових потреб;
  • навчатися та працювати на території всього Євросоюзу;
  • вести бізнес на рівних умовах з іншими учасниками ринку;
  • забезпечити безпеку фінансових активів;
  • брати участь у суспільному та політичному житті;
  • вільно висловлювати думку;
  • брати участь у культурному житті Європи.

 

Как получить гражданство ЕС украинцу в 2021 году

 

Важко уявити найкраще місце для життя, тому підданство країн Євросоюзу користується величезною популярністю серед жителів Африки, Близького Сходу та Східної Європи. ЄС не може прийняти всіх бажаючих, але є чимало способів легального отримання заповітного паспорта. І зараз ми детально розглянемо кожен із них.

Способи набуття громадянства та їх умови

Законодавство ЄС встановлює кілька способів отримання громадянства для людей, які по-різному інтегровані в їх соціально-культурне середовище. Перед початком процедури оформлення документів слід з'ясувати, чи ви відповідаєте вимогам законодавства. Наприклад, у Німеччині, Данії, Іспанії та Чехії дозволено мати лише один паспорт. Зверніть увагу, що наявність судимостей чи порушень міграційного законодавства може заблокувати процес отримання громадянства.

 

Как получить гражданство ЕС

Натуралізація

Отримати громадянство у такий спосіб можна лише після тривалого легального проживання на території країни. Спочатку потрібно оформити дозвіл на роботу та ВНЖ. Зробити це простіше, якщо ви  фахівець затребуваної професії або підприємець. Потім необхідно постійно проживати у країні протягом 5-12 років, після чого з'явиться можливість скласти іспит на громадянство. При цьому необхідно як бути активним учасником економічного життя, так й інтегруватися у культурний простір. При складанні іспиту необхідно продемонструвати свої знання в галузі культури та історії. Всі тести та співбесіда відбуваються державною мовою, знання якої є обов'язковим. Необхідний рівень знання мови не дуже високий. У Франції достатньо знати французьку на рівні В1, а в Румунії – румунську на А2. Досягти такого рівня володіння мовою можна протягом 1 року. Перевіряють також банківську історію, податкову звітність та з'ясовують, чи може кандидат забезпечити себе та сім'ю. У Франції, Бельгії, Мальті і Португалії подати документи можна після 5 років постійного проживання. В Іспанії, Італії, Данії та Австрії процедура займає 10 років.

Шлюб із громадянином ЄС

Цей метод практично є скороченою версією натуралізації. На момент подання заяви необхідно прожити у законному шлюбі на території держави кілька років. Залежно від країни необхідний термін коливається від 1 до 4 років. Додаткові вимоги: відсутність судимостей, наявність роботи, знання історії, культури та володіння мовою. Фіктивні шлюби дуже поширене явище, тому наглядові органи можуть перевірити, чи живе подружжя разом, чи веде спільне господарство.

При народженні

Стати повноправним громадянином дитина, народжена на території Євросоюзу, зможе лише після досягнення повноліття та відповідно до певних вимог до часу проживання, наявності інших громадянств та статусу батьків. Наприклад, в Австрії та Іспанії не можна бути громадянином інших країн. В Італії після досягнення повноліття народжена на її території дитина має право самостійно зробити вибір. Поширений міф про можливість отримання підданства для дитини шляхом її народження на території ЄС не відповідає істині.  

Інвестиції

У деяких державах Європейського Союзу можна отримати підданство в обмін на значний внесок в економіку країни. Зазвичай ці суми не перевищують 1 млн. євро. В основному інвестиційні програми пропонують країни з порівняно низьким та середнім рівнем економічного розвитку (Мальта, Кіпр, Болгарія, Італія, Іспанія, Португалія). Мова не йдеться про продаж документів: після інвестування встановлених правилами сум можна отримати лише посвідку на постійне проживання. У статусі резидента потрібно прожити на території держави кілька років і лише після цього одержати підданство. Найпривабливіші умови сьогодні пропонує Мальта. За 690 тис. євро можна отримати громадянство через 1-3 роки перебування у статусі резидента. Особливих вимог до місця проживання немає. Інвестиційні програми інших держав передбачають видачу посвідки  на постійне проживання, після чого через 5-7 років проживання на території цієї держави. Розмір вкладень коливається в межах від 160 тис. євро до 1 млн євро.

Репатріація

У багатьох країнах Євросоюзу діють програми репатріації. Для цього необхідно мати родичів до третього коліна із доведеною етнічною приналежністю. Через історичні обставини українці можуть отримати паспорт за програмою репатріації в Угорщині, Польщі, Румунії, Чехії та Німеччині. Зазначимо, що лише родинних зв'язків недостатньо. Перед присягою потрібно буде скласти іспит та підтвердити рівень знання державної мови. Іноді міграційні адвокати можуть домовитися про пом'якшення умов складання іспиту з чиновниками за певну винагороду. Наполегливо рекомендуємо не звертати уваги на подібні пропозиції. У будь-який момент в аеропорту чи поліцейській дільниці вам можуть влаштувати «мовний іспит», за результатами якого документ може бути анульований.

Який спосіб обрати?

Чоловік чи дружина з підданством Євросоюзу можуть отримати посвідку на постійне проживання, але такий спосіб вважається надійним лише тоді, якщо ви впевнені у відносинах, і найближчими роками жодні зміни сімейного статусу не передбачаються. Через 5 або більше років можна претендувати на друге громадянство. Людям з великими фінансовими можливостями без родичів у ЄС краще подумати про громадянство через інвестиції чи натуралізації.

Гражданство ЕС: как получить и какие процедуры

Серед українців останніми роками найбільшою популярністю користується підданство Румунії. Це найбюджетніший варіант. Отримати громадянство за програмою репатріації може заявник, предки якого до 3-го коліна проживали на території цієї країни та були частиною румунського народу. Через нестабільність геополітичної ситуації в Європі в ХХ столітті румунське коріння може виявитися в українців, білорусів, росіян та представників інших національностей. В Україні претендувати на отримання громадянства через репатріацію можуть громадяни, предки яких мешкали на території деяких районів Одеської та Чернівецької областей з 1918 по 1940 роки (тоді Бессарабія та Північна Буковина входили до складу Румунського королівства).

Необхідно особисто подати документи, що підтверджують особу заявника та наявність родинних зв'язків по материнській або батьківській лінії до Міністерства юстиції. Після обробки заявки та перевірки інформації буде надіслано запрошення на присягу. Обов'язковою умовою успішного проходження співбесіди перед присягою є знання румунської мови. На його вивчення буде достатньо часу: через епідемію процедура розтягнулася на 2-3 роки. Оформляти документи та подавати заяву з оригіналами свідоцтв про народження родичів краще через міграційних адвокатів. Також вони допоможуть знайти в архівах румунське коріння, про яке ви, можливо, не підозрювали, і нададуть репетитора для підготовки до присяги. Пакет послуг коштуватиме від 1000 до 2000 євро.

При виборі свого шляху до громадянства враховуйте фінансові можливості, наявність родинних зв'язків та готовність вивчати іноземну мову. Практика показує, що при правильному підході до пошуку міграційних адвокатів та виконанні міграційних вимог іноземної держави в українців є всі можливості отримати паспорт Євросоюзу.

 

 
Ukrainian

Add new comment

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA