Друге громадянство ЄС – як отримати поетапно

 »  
Друге громадянство ЄС – як отримати поетапно

Деякі громадяни України замислюються про оформлення громадянства Європейського Союзу. Це можливо при отриманні статусу резидента будь-якої з 27 держав, учасників ЄС. В деяких країнах Європи прийнято закони, лояльні до заявників. Згідно законодавству, охочі можуть стати повноправним громадянином країни, що входить в Європейський Союз. Право заявника про отримання привілеїв, передбачених резиденту Євросоюзу, прописано у «Хартії основних прав ЄС», документ прийнято 7.12.2000 р.

 

 что дает паспорт Евросоюза

 

Прискорений процес натуралізації

Програми, які дають змогу оформлювати статус громадянина Європейського союзу у прискореному режимі, надають такі країни:

 • Болгарія;
 • Румунія;
 • Польща.

Згідно зі статтею 17 Римської угоди, громадянином Євросоюзу вважається власник паспорта однієї з 27 держав ЄС.

 

Репатріація

 

Для іноземця, бажаючого змінити місце проживання, ,існує можливість швидко отримати друге громадянство в Євросоюзі. Для цього заявнику не потрібно робити дорогі вкладення у вигляді інвестиції у вибрану країну. Це програма репатріації - процедура доказування етнічної, або територіальної приналежності громадянина до конкретного народу чи держави.

Для отримання другого громадянства необхідно надати до міграційної служби докази спорідненості з людиною, яка живе, або народилася на території європейської країни у встановлений державним законом термін.

Враховуються при цьому родичі до третього покоління: тато, мама, дідусь, бабуся, прабабуся, прадід.

До заявників не висуваються жодні вимоги до обов'язкового проживання в якійсь європейській державі. Також, немає потреби відмовлятися від рідного громадянства, мовний іспит складати не потрібно.

Для того, щоб отримати від влади позитивний результат співбесіди щодо заяви на відновлення громадянства, буде достатньо, якщо заявник покаже мінімальні знання на рівні відповідей на конкретні питання.

 

Плюсы и минусы европейского гражданства

 

Плюси другого громадянства

Другий паспорт та громадянство європейської країни надає багато переваг.

Наприклад, з'являється можливість:

 • вільно переміщатися багатьма країнами без візи;
 • вчитися та офіційно працювати в будь-якій компанії без необхідності оформлення дозволу;
 • купувати нерухомість;
 • отримувати соціальну допомогу, пенсії, користуватись медичним обслуговуванням;
 • відкривати бізнес у будь-якій державі Європейського союзу.

Отримання другого громадянства особливо актуальне сьогодні, коли через побоювання поширення Covid 19 досі закриті деякі кордони.

 

Вибір країни

На вибір конкретної держави, для отримання нового паспорта впливають, насамперед, цілі та можливості громадянина.

У разі, якщо планується одночасна імміграція, слід подавати документи до країн Європи, які мають:

 • розвинену економіку;
 • високий рівень життя;
 • соціальне забезпечення.

До них належать: Кіпр, Австрія, Італія, Німеччина, Португалія, Іспанія, Франція.

Якщо хочеться швидко отримати друге громадянство і не має бажання постійно жити в країні, але є можливість зробити великі інвестиції в нерухомість, тоді інвестиційна програма вам буде найоптимальнішим рішенням.

 

Процедура оформлення другого громадянства

Ніхто не видасть універсальний європейський паспорт чи громадянство. Такої можливості не передбачено законодавством. Проте другий паспорт, виданий будь-якою країною, що має членство Євросоюзу, вважатиметься європейським до того часу, доки ця держава перебуває в ЄС.

 

Украинцам можно иметь второе гражданство Европы

Будь-який процес оформлення персональних документів – відповідальний момент, особливо треба уважно ставитись до отримання громадянства в одній із країн Євросоюзу. Процедура вимагає уважності та не аби яких знань у галузі європейського права.

Крок 1. Вибір відповідної програми

 
Існує ряд країн ЄС, які пропонують оформлення другого паспорта у короткий термін, за умови внесення великих інвестицій та наявності спеціальної програми.  Її учасникам пропонується:
 
купити нерухомість;
придбати державні облігації;
стати меценатом та внести безоплатну суму до національного фонду;
відкрити бізнес у країні, що надає друге громадянство.
 
Заявник за додаткові гроші має право включити до анкет близьких родичів, для оформлення економічного громадянства.
 

Натуралізація

Подвійне громадянство Євросоюзу можна отримати не лише через інвестиції, а звичайним способом – через натуралізацію. Для цього потрібно прожити в одній із держав ЄС у статусі ПМП (постійне місце проживання) або мати дозвіл на проживання (ВНП).
При цьому заявник повинен мати підтвердження факту проживання в цій країні протягом встановленого терміну – від 3 років і більше. Мінімальний термін, передбачений законодавством конкретної держави для проживання, у різних країнах Європи відрізняється.Наприклад, в:
 
Бельгії – 3 роки;
Франції – 5 років;
Португалії – 6 років;
Іспанії – 10 років. 
 
Тому бажано, щоб сім'я постійно жила на одному місці, в державі ЄС до того моменту, як наважиться подавати документи на громадянство в європейській країні.
 

Крок 2. Підготовка документів

 
На цьому етапі складається повноцінна анкета, у тому числі знадобляться легалізовані переклади. Така вимога встановлена міграційним законодавством приймаючої країни.
Можливо, потрібно буде відновити якісь копії через звернення до державних архівів при включенні до заяви близьких родичів. Перелік необхідних документів:
 
1. Свідоцтво про народження (копія та оригінал).
2. Свідоцтво про шлюб батьків (копія та оригінал).
3. Сканування внутрішнього паспорта.
4. Копія закордонного паспорта.
5. Оригінал довідки про відсутність судимості.
 
Для підготовки документів ви можете звернутися до нашої агенції. Під час першої консультації фахівці компанії детально розкажуть про всі можливості другого громадянства в країні Євросоюзу. Процес збирання та підготовки документів для міграційної служби не простий, є багато тонких моментів в оформленні громадянства.
Ми дамо вам відповіді на всі питання, що виникають у вас стосовно еміграції. Є можливість отримати консультацію фахівця під час збору та підготовки документів не тільки за процедурою оформлення, але про інші особливості отримання другого паспорта, прав водія, закордонного паспорта.
 

Крок 3. Подання документів

 
Щоб подати підготовлений пакет в імміграційну структуру обраної держави, необхідно вибрати конкретну дату і записатися на співбесіду. Під час подання документів на друге громадянство, на руки видається реєстраційний номер, який є підтвердженням того, що відповідним державним органом прийнято вашу заяву. На його основі відстежується розгляд справи.
 
Наприклад, результатом подання на польську картку є підписання декларації щодо приналежності до народу Польщі.У середньому, термін очікування готових документів становить приблизно від 6 місяців до року. Відведеного часу цілком вистачає на те, щоб підготуватися до майбутньої присяги та вивчити місцеву мову обраної держави Євросоюзу на достатньому для спілкування рівні.
 

Крок.4. Співбесіда

Обрана заявником процедура оформлення другого паспорта передбачає проходження інтерв'ю зі співробітником консульства, або складання присяги на громадянство обраної країни.
Для проходження цього етапу потрібні хоча б невеликі знання мови держави та історії. У процесі співбесіди необхідно відповідати на питання, що стосуються самого заявника, близьких родичів, історії, культури.

 

Крок 5. Набуття статусу громадянина країни ЄС

 
За підсумками розгляду поданих документів, у разі відсутності зауважень та помилок, а також позитивного результату проходження співбесіди чи процедури присяги, заявнику видається сертифікат про громадянство Євросоюзу. Отриманий документ – це підтвердження надання офіційного статусу громадянства ЄС. Він є основою для подальшого оформлення паспорта європейської країни. Після отримання громадянину відкривається доступ до переваг, передбачених для жителів Європейського Союзу. Далі можна оформлювати новий закордонний паспорт, який дасть можливість подорожувати без візи більш ніж 150 країн світу. Крім цього з'являється законне право оформлення міжнародного посвідчення водія.
 

 

Відмінності другого від подвійного громадянства

Подвійне громадянство, в порівнянні з другим, можна отримати за певної умови. Повинен бути підписаний відповідний договір між державами, у якому дозволяється бути громадянином одночасно в 2-х країнах. Однак не все так однозначно.

У разі подвійного громадянства обидві держави зобов'язані визнати за своїм громадянином обидва паспорти як рівноправні. Нині такі угоди діють між урядами:

 • країн Британської співдружності та Англії;
 • Аргентини та Італії;
 • Бразилії та Португалії.

У деяких державах Євросоюзу передбачено програми із прискореним варіантом оформлення документів, при цьому для заявників спрощено вимоги. Завдяки цьому зараз отримати новий паспорт ЄС стає трохи легшим, але потреба від цього не знижується.

 

Украина планирует разрешить двойное гражданство с ЕС

 

Висновок

Процедура отримання другого паспорта та громадянства непроста та очікування займає багато часу. Однак для людини, яка вирішила змінити місце проживання, або планує робити серйозні інвестиції, це не повинно бути перешкодою.

 
Ukrainian

Add new comment

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA