Бенефіціар, його ідентифікація і проблеми конфіденційності

 »  
Бенефіціар, його ідентифікація і проблеми конфіденційності

Сьогодні взаємини між банками і клієнтами постійно ускладнюються. Це пов'язано з тим, що вимоги міжнародного банкінгу стають більш строгими і процедура передбачає обов'язкову ідентифікацію кінцевого бенефіціара при відкритті рахунку в іноземному банку. Питання, хто такий бенефіціар і як влаштована його ідентифікація при відкритті рахунку, на сьогодні є актуальним і вимагає детального вивчення.

Бенефициар: поиск, идентификация и проблемы конфиденциальности | InternationalWealth.info

 Ким вважається кінцевий бенефіціарний власник

Кінцевим бенефіціаром компанії вважається фізична або юридична особа, який є кінцевим вигодонабувачем. Згідно з визначенням бенефіціар це особа, яка є справжнім фактичним власником фірми, коли юридично всі права належать іншій особі. 

Приховування кінцевого бенефіціара проводиться в процесі створення офшорних компаній. Дані реального власника вказуються при оформленні рахунку в банку для компанії, а також про нього відомо агенту який надає послуги організації. Також кінцевий бенефіціар вважається власником банківського рахунку, і лише він має право ним розпоряджатися.

Кто такой бенефициар: права, личность, примеры деятельности

Бенефіціар компанії, на відміну від акціонерів є реальним власником компанії або її активів. Він має широкий спектр прав і можливостей, що дозволяють йому:
 
 • брати участь в процесі формування статутного капіталу;
 • передавати акції іншому власнику;
 • бути присутнім на зборах акціонерів з правом голосу;
 • брати участь у виборі ради директорів компанії;
 • брати участь у визначенні напрямку діяльності компанії.
 

Крім того, в разі використання страховки, бенефіціар отримує обумовлену суму, він може бути правонаступником за договором, а також отримувати орендну плату, якщо об'єкт здається в найм.

 

Бенефициар в банковской гарантии

Сьогодні виділяють два типи бенефіціарів:
 
 1. Первинний – особа або організація, названі в якості першого одержувача вигоди.
 2. Умовний - «другий в черзі» для отримання вигоди.
 

Як здійснюється ідентифікація бенефіціара в Україні

Функціонуюча ідентифікаційна система дозволяє відповідне відстеження бенефіціарів в їх діяльності, а саме процес реєстрації, оплати, перевірка і контроль. Ці дії не можуть проводитися формально, як практикувалося багато років назад. 
 
Сьогодні банк до укладення угоди, незалежно від її формату, повинен перевірити повністю всі статутні документи, включаючи перевірку даних на кожного бенефіціара компанії. Це пов'язано з тим, що повинен бути виключений ризик незаконної фінансової діяльності або фінансування тероризму.
 
Сам процес досить об'ємний. Для цього в Україні створено Єдиний державний реєстр фізичних осіб, куди повинні вноситися дані про юридичну особу:
 
 • хто має найбільше процентне співвідношення володіння акціями компанії і, відповідно, найбільший вплив на процес її діяльності;
 • хто є засновником компанії;
 • кінцевий бенефіціарний власник юридичної особи.
 
Повнота і коректність всіх даних лягає на плечі самої компанії, яка надає дані.
 

Перевірка бенефіціарів при відкритті іноземного рахунку в банку

Міжнародна банківська система сьогодні має безліч ефективних інструментів для детального вивчення всіх своїх клієнтів, як діючих, так і потенційних. Вони можуть створювати свої внутрішні процедури, які вважають необхідними, з дотриманням встановлених обмежень конфіденційності, виконуючи при цьому необхідну ідентифікацію клієнта.
 
Цей процес індивідуальний і дозволяє повністю вивчити компанію, а також пов'язаних з нею осіб, їх діяльність, а також встановити цілі використання коштів за кордоном.
 
Інформацію про бенефіціара номінальні власники і банки не видають, так як мають в цьому свій інтерес. Однак ця інформація повинна бути вказана в установчих документах відповідно до законодавства країни, в якій зареєстрований банк або компанія.
 
У більшості випадків банки цікавить:
 
 • Громадянство бенефіціара;
 • Наявність запису в комерційному реєстрі;
 • Репутація клієнта;
 • Досвід роботи в заявленій сфері;
 • Джерело походження доходів.
 
Останній пункт може бути особливо важливий, так як наявність документа, що підтверджує законність походження коштів істотно сприяє позитивному вирішенню питання при відкритті рахунку в іноземному банку.
 
Якщо такий документ викличе сумніви банк може додатково запросити:
 
 • Виписки з особистих банківських рахунків бенефіціарів;
 • Бухгалтерську звітність, яка повинна була вестися;
 • Підтвердження виплати і отримання заробітної плати;
 • Податкові декларації;
 • Інші підтверджуючі документи.
Крім того, весь необхідний пакет документів, повинен бути переведений на англійську мову і нотаріально завірений.

Висновок

Таким чином, споглядяючи на сьогоднішні тенденції, які помічаються у відносинах між банками і їх клієнтами, а також в бенефіціарних структурах, можна зробити висновок, що вибудувана прозорість має позитивний вплив. Сьогодні не рекомендується приховувати свої дані від банківських або податкових установ, оскільки їх можливості дозволяють виявити більшість протизаконних дій, що надовго позбавить можливості співпрацювати з зарубіжними та вітчизняними банками.
 
 
Ukrainian

Add new comment

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA